Avatar uživatele
adelickaa

Poradíte jak vybrat elektrokolo?

Máte nějaké zkušenosti s elektrokoly? přemýšlím o koupi a tak bych ráda uvítala rady a tipy.

Zajímavá 0 před 1650 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Podle požadovaného dojezdu a stavu peněženky. Je nutno mít na paměti, že nový akumulátor je hodně drahá záležitost (10 – 30 litrů) a má omezenou životnost do 8 let. Proto jsem ten nesmysl zavrhl a pořídil motokolo se spalovacím motorem, s prakticky neomezeným dojezdem a dlouhou životností. Cena jízdy: 0,50 Kč/km. O výkonu 1 kW oproti 250 W ani nemluvě. U elektrokol stejně často musíš šlapat.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dr.luha

Nejlepší je přestavba klasického kola s přehazovačkou přidáním středového pohonu u šlapátek. Prodává se v sadě. Pokud to někdo nezvládne podle návodu, tak přestavbu dělají i na zakázku.

  1. Vysoká životnost motoru a převodovky
  2. Možnost řazení přehazovačkou. Tím je dosažena velká variabilita rychlosti nebo naopak síly do kopce.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jancek

Dosti při výběru záleží na ceně :) takže jaké máš možnosti a jak moc a k čemu chceš elektrokolo využívat? Město? Příroda?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
adelickaa

Hele, vůbec nevím, nechám na tobě co poradíš, cenu klidně podřídím, hlavně ať to teda stojí za to

před 1598 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jancek

A sama nějaké tipy nebo přání co by jsi chtěla, čekala od elektrokola? helpnu rád, jen musíš trochu nasměřovat…

před 1596 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
adelickaa

nasměřovat nevím jak vůbec nemám tucha, ale klidně zajdu do nějaké prodejny kde mi helpnou

před 1595 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jancek

Tak musíš taky trochu aspoň specifikovat, ono se to takhle těžko radí… když člověk neví… cena, paramtery… rád pomůžu

před 1607 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
adelickaa

to je super jen fakt potřebuji asi víc navést kterým směrem mám elektrokolo vybrat, tohle mi fakt moc nepomůže

před 1609 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kocicinka2

A máte teda nějaký přesný tip na elektrokolo? jakože co přesně by mohlo sedět k ženě do města?

před 1610 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
adelickaa

jsem moc ráda že se tady rozjela diskuze, tak ale i přes to si stále nejsem schopná vybrat, poradit..

před 1644 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hanak884

Manželce jsem kupoval https://www.fit­ham.cz/apache-wakita-tour-18-fialova-2019 tak nevím třeba bude vyhovovat i tobě :)

před 1645 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
modrokakocka

koukla bych se na internetu po nějakých obchodech a něco si přečetla a pak až vybírala např. fitham super na elektrokola, sport a vše kolem toho

před 1646 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek