adelickaa

Poradíte jak vybrat elektrokolo?

Máte nějaké zkušenosti s elektrokoly? přemýšlím o koupi a tak bych ráda uvítala rady a tipy.

Odpovědi
Kepler

Podle požadovaného dojezdu a stavu peněženky. Je nutno mít na paměti, že nový akumulátor je hodně drahá záležitost (10 – 30 litrů) a má omezenou životnost do 8 let. Proto jsem ten nesmysl zavrhl a pořídil motokolo se spalovacím motorem, s prakticky neomezeným dojezdem a dlouhou životností. Cena jízdy: 0,50 Kč/km. O výkonu 1 kW oproti 250 W ani nemluvě. U elektrokol stejně často musíš šlapat.

dr.luha

Nejlepší je přestavba klasického kola s přehazovačkou přidáním středového pohonu u šlapátek. Prodává se v sadě. Pokud to někdo nezvládne podle návodu, tak přestavbu dělají i na zakázku.

  1. Vysoká životnost motoru a převodovky
  2. Možnost řazení přehazovačkou. Tím je dosažena velká variabilita rychlosti nebo naopak síly do kopce.

jancek

Dosti při výběru záleží na ceně :) takže jaké máš možnosti a jak moc a k čemu chceš elektrokolo využívat? Město? Příroda?

adelickaa

Hele, vůbec nevím, nechám na tobě co poradíš, cenu klidně podřídím, hlavně ať to teda stojí za to

jancek

A sama nějaké tipy nebo přání co by jsi chtěla, čekala od elektrokola? helpnu rád, jen musíš trochu nasměřovat…

adelickaa

nasměřovat nevím jak vůbec nemám tucha, ale klidně zajdu do nějaké prodejny kde mi helpnou

jancek

Tak musíš taky trochu aspoň specifikovat, ono se to takhle těžko radí… když člověk neví… cena, paramtery… rád pomůžu

adelickaa

to je super jen fakt potřebuji asi víc navést kterým směrem mám elektrokolo vybrat, tohle mi fakt moc nepomůže

kocicinka2

A máte teda nějaký přesný tip na elektrokolo? jakože co přesně by mohlo sedět k ženě do města?

adelickaa

jsem moc ráda že se tady rozjela diskuze, tak ale i přes to si stále nejsem schopná vybrat, poradit..

hanak884

Manželce jsem kupoval https://www.fit­ham.cz/apache-wakita-tour-18-fialova-2019 tak nevím třeba bude vyhovovat i tobě :)

modrokakocka

koukla bych se na internetu po nějakých obchodech a něco si přečetla a pak až vybírala např. fitham super na elektrokola, sport a vše kolem toho