VaclavZeman

Poradili byste mi ohledně koupě nebytového prostoru?

Mám našetřený milion sto tisíc. Chtěl bych si koupit byt v nejmenované oblasti, respektive nebytový prostor. Potřebuji ho k tomu, abych si tam nastěhoval vláčky a udělal konečně koleje. Vše mi doma zabírá prostor, takže by mi to i ulehčilo pohyb po mé dvojgarzonce.

Třicet dva metrů čtverečních za dva a půl mega. Jsem schopen se s majitelem domluvit a snížit cenu možná i o sto páďo. Ale to neřeší můj problém, protože mi banka na nebytový prostor nedá hypošku. Takže je možné se dohodnout s majitelem a nyní mu dát ten milion sto tisíc a postupně mu každý měsíc doplácet třicítku. Za měsíc jsem schopný vydělat ke sto tisícům, když počítám školu i doučka. Jenže to je v nejlepších měsících. V červenci a okolo svátků to nejde. A navíc nevím, co bude za měsíc či roky. Co když dostanu infarkt nebo nejak závažně onemocním? Taky bych musel ručit svým bytem, takže by se mi to mohlo vymstít.

Poradil by mi někdo, co by dělal na mém místě? Počkat pár let, než tři melouny našetřím, anebo to koupit teď, měsíčně splácet třicet táců (i když je možné, že bych tam na nějakou dobu mohl ubydlet kamaráda, který by mi platil deset litrů)? Problém je taky ten, že fond oprav a tyto věci jsou hrozně drahé, obzvlášť pak když vlastním nebytový prostor o tak malé velikosti a musel bych platit stejně jako ostatní.

Děkuju.

Odpovědi
cappuccino

Nestacilo by ti, koupit si garaz v miste bydliste, abys tam nemusel dojizdet? Znam dost lidi, co maji v garazi dilnu a maji ji vybavenou vsim moznym.

Kelt

A co kdybys slevil ze svých požadavků? Možnost volby – stejný byt ve velkém městě nebo v místě, kde lišky dávají dobrou noc – učetříš.
A když chceš prostor jen proto, aby sis mohl hrát s vláčky a být tam sám, to znamená, že nemáš rodinu, takže jsi taková hračička. Najdi si ženskou, ta tě omezí na prostoru.
No a ty koleje si můžeš dát na nějakou desku a tu můžeš někam dávat v té garzonce, kde bydlíš. A ušetříš ty peníze, nebudeš se muset stěhovat, hledat místo , nikoho se doprošovat a svou zálibu budeš mít doma. Ptej se sám sebe, co je pro tebe lepší, co bys nikdy neudělal, co získáš, ztratíš a pod.
Je to chaotické, ty moje rady, ale třeba se ti budou hodit.

barBaruška

Tak když bydlíte v Praze, je nejjednodušší se poohlédnout po nějakém nájmu bývalé kočárkárny v paneláku. Jsou často nevyužité, nájemné není drahé.

VaclavZeman

cappuccino, zajímavý nápad, díky. Poohlédnu se po něčem takovém. 🙂

cappuccino

Jedna znama mela domek v zahradni kolonii. Tedy byla to spis chatka ale vybavena k bydleni. O necem takovem jsi neuvazoval? Na zahrade mela dokonce bazen.
Aspon bys mel program na vikendy:)

VaclavZeman

Já mám na víkendy programu až až. Od rána do večera doučka.

VaclavZeman

Ty jsi Kelte neměl nikdy něco, co bys měl rád? Co bys miloval? Vláčky jsou jako moje děti. A určitě jich nemám pár, jak si myslíš. Mám v nich několik milionů. Jeden model stojí v řádu tisíc. A za vláčky nebudu jezdit přes celou republiku. Žiju v Praze. Děkuju.