Ponny123

Popálila jsem si zápěstí o mastnou vidličku, mohu to obvázat?

Původní otázka

Popálila jsem si zápěstí o mastnou vidličku mohu to obvázat?

Myslím aby mi to jmenovalo nebo tak , spíš mě to štípe :/

Myslím aby mi to nemokvalo nebo tak , spíš mě to štípe :/

Odpovědi
Tulačisko

nejdřív bych to zchladila studenou vodou a pak až bych to opatrně odmastila jarem, jestli to není odřený

Mc Merkurion

… stačí pofoukat … čo je to také: „jmenovalo“ ???

Edison

Popáleniny zásadně ničím neošetřovat! Jen zhladit, ale s tou vodou velmi opatrně! Jsou to v podstatě dva teplené šoky za sebou! A přikrýt sterilním obvazem. Jestli je to jen nějaká jednička, nebo puchýř dvojka, a není to rozsáhlé, časem to praskne a začne hojení. Proto ten sterilní obvaz. Lze i zavolat pohotovost, určitě poraděj. Jinak dobrá appka „záchranka“, jsou tam i jednoduché návody při úrazech.

Palpatine

Záleží jak je to popálené. Pokud je trochu, tak ochlazuj něčím studeným. Jestli je to vážnější popálenina (o čem sice pochybuji) tak s tím do nemocnice.