Pokyn k zaplacení v hospodě – peníze na stole?

Zdravím, byl jsem v neděli svědkem toho jak jeden host v hospodě byl hrubý na servírku, která (když na chvilku vystřídala kolegu za barem) viděla že měl před sebou na baru (vedle půllitru s pivem) položenou dvoustovku (kterou předtím dostal od kamaráda vedle a nechal ji ležet na baru) a servírka to pochopila tak že chce zaplatit tak mu sečetla účet (160 korun) a vrátila mu 40 korun. On křičel jaká to je „pí..“ že ještě platit nechtěl.

Myslel jsem že je to normální že když host položí na stůl (bar) peníze že je to pokyn k tomu že chce platit.

Nebo ne ? dá se to někde dohledat na netu že to opravdu takto je či není ?

Díky

Nejlepší odpověď
zjentek

V Americe zcela běžná věc, v případě hosta šlo zjevně o burana, který doposud nepochopil, koho má svět včetně EU jedině správně následovat.

Další odpovědi
Drap

Ty si to myslíš, ale ten konkrétní host to asi neví.

Arne1

Já neukazuju peníze, ale peněženku. Ale v principu je to stejné.
Ano, a ten host byl mimo.

_Bůh_

To ví každý, že to tak je.
Přeci si před sebe nepoložíš prachy jen tak.