Avatar uživatele
Lgee

Pokud vyloučím všechny možnosti získám pozitivní jistotu něčeho co není jisté?

Co na dotazu nechápete?

Upravil/a: Lgee

Zajímavá 0 před 434 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
orwell

Nechápu, jak chceš vyloučit všechny možnosti. Čeho se ty možnosti týkají? Pokud vyloučíš úplně všechny možnosti všude a ve všem, tak se asi není o čem dál bavit. Rovněž nechápu pozitivní jistotu. Já znám jenom jistotu event. nejistotu vyjádřenou pomocí pravděpodobnosti, ale pozitivní či negativní jistotu, tu neznám. To zavání subjektivním náhledem na výsledek nějakého jevu (události) a co se pro tebe jeví jako pozitivní, může pro mě být negativní. Takže to slovo „pozitivní“ v textu otázky vidím jako nadbytečné. No a jistota něčeho, co není jisté? To bych snad mohl chápat tak, že např. při hodu mincí (odstraním-li možnosti, že ji před dopadem schlamstne pes, nebo ji nenajdu, event. zůstane stát na boku) není jisté co padne (rub, líc) a v tom tedy mám jistotu. Mám tedy jistotu v tom, že není jisté co padne.
Víc k tomu asi nevymyslím, sorry jako 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Mravenec

Nikdo těm kravinám nerozumí, ani když otázku přidáš stokrát!!!
A kategorie se nedává sama, ta se doporučuje a pokud nesouhlasí, máš ji upravit. Opět vegetarián.

Upravil/a: Mravenec

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Darcy

vyloučila jsem všechny možnosti, a zůstala už jedině možnost, že tahle otázka je opět hodně blbá.
Takže máš nejspíš pravdu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Manfred05

Vyloučení všech možností je obecně považováno za spolehlivý způsob, jak přijít na určitou věc, ale nemusí zaručit absolutní jistotu. Existuje vždy možnost, že nějaký fakt zůstane skrytý nebo neznámý a to by mohlo vést k tomu, že i vyloučené možnosti mohou mít určitou pravděpodobnost.

Je důležité mít na paměti, že vylučování možností je jednou z metod, které se používají pro dosažení jistoty v nějaké situaci, ale není to jediný způsob. Například, pokud chcete být jisti, že se vám při jízdě autem nic nestane, můžete nejen vyloučit různé možnosti, jako jsou technické problémy nebo špatné počasí, ale také dodržovat bezpečnostní pravidla a zvýšit svoji pozornost.

Vylučování možností tedy může být užitečným nástrojem pro dosažení jistoty, ale nemusí zaručit stoprocentní jistotu a mělo by se ho používat s rozvahou a ve spojení s dalšími metodami, které vám pomohou minimalizovat riziko nejistoty.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Lgee

Kategorie se dává automaticky.

Avatar uživatele
Mravenec

Nechápeme tvoje myšlenky. Nemá cenu se zatěžovat s takovou kravinou. Vymysli si něco jiného. Tenhle výrok je generátor náhodných slov.

Avatar uživatele
Lgee

Kdyby si věděl o čem celou dobu mluvím, tak bys to pochopil.

Avatar uživatele
Mravenec

To ale zatím neví nikdo.

Avatar uživatele
Lgee

Celou dobu tu mluvím o jistotě

Nový příspěvek