Zvydavy Kluk

Pokud veganské matky chtějí udělat ze svého dítěte vegana, dají mu napít vlastního mateřského mléka?

Nejlepší odpověď
Malvína

Určitě. Nechtějí jen dávat výrobky produkované díky zvířatům.
Co si o takových matkách myslím, raději však psát nebudu 🙂

Další odpovědi
marci1

Většinou ano.
Rady pro matky veganky:
„Etické veganky, které znám, kojí na požádání a kojí dlouho, tak, jak to příroda zařídila. Důvodů pro kojení může být spousta, ale jedním z důležitých bodů je to, že na českém trhu neexistuje veganské umělé mléko. V případě, že by ani s laktační poradkyní nešlo kojit, existují banky mateřského mléka, kde můžete využít mléka jiných maminek. V současnosti je v Česku pět bank. Umělé mléko berte jako poslední možnost. Čistě rostlinné umělé mléko se dá objednat ze zahraničí.“
https://www.veg­mania.cz/teho­tenstvi-a-kojeni-na-veganske-strave/

Drap

Samozřejmě, jinak by dítě nepřežilo a kojné už dnes nejsou k mání.

zjentek

Hele kluku tak třeba „krišňáci“ jsou všichni vegani z přesvědčení a všichni z přesvědčení pijí mléko, bo je z krávy. A nejen mléko, pijí i kravskou moč a někdy taky i ostatní výkaly, takže já bych to s tím mlíkem tak nehrotil. (;