bolak

Pokud si koupíte po internetu DVDčko za 40Kč a po obdržení zjistíte, že jste si objednali jinej typ než jste chtěli…

..třeba s jinou kapacitou nebo nepřepisovatelný, když jste chtěli RW, je možné ho vrátit? Vztahuje se i na takovýhle věci možnost vrácení zboží do 14 dnů bez udání důvodu?

Nejlepší odpověď
Hlada

Právo na vrácení zboží podle § 53 Obč. zák. je na všechno zboží, včetně datových nosičů. Ty však nesmějí být rozbalené.

Další odpovědi
anonym

Poštovné a balné je vyšší než zakoupený výrobek. Takže bych to nikdy neobjednal. jinak to DVD se dá vždy využít, takže bych nevracel.
-
Je nutné doručit odstoupení od kupní smlouvy, která při nákupu automaticky vzniká, taky jde při odstoupení od smlouvy rovněž úhrada nákladů na dopravu.

marci1

Samozřejmě, že je možné ho vrátit, ale vzhledem k cenové relaci a práci, kterou bych s tím měla, bych ho určitě nevracela ( vložit do obálky, napsat adresu, zaplatit poštovné ).
Doplňuji:
CD ale nesmí být rozbalené, musí být v obalu.

HugoCharles

Pokud se liší dodaný produkt od toho, co je uvedený v kupní smlouvě (na faktuře), tak máš nárok na odstoupení od smlouvy.