Zvědavý

Pokud máte doma PlayStation 4, vzpomenete si, kolik stálo v roce 2014, když to byla novinka?

Jde mi o to, že se zdá pořád premrštěně drahé na to, že je už 6 let staré a v prodeji už je nový model. Proč myslíte, že je pořád tak drahé? Dají se konečně čekat slevy? Díky.

No tak to je slušná pálka. Tolik nestojí ani nový model PS5, který má přeci být ještě pokrokovější. Ale asi spoléhají na to, že po něm bude mnohem větší poptávka než po předchozích modelech.

Odpovědi
iceT

Loni měli PS4 v Datartu kolem 5000 kč, ale už nevím, jak velkou měl paměť, dokonce k němu byla i hra.
Jako novinka stál kolem 20 000, a před x lety stál stejný nebo skoro stejný peníz PS1, brácha si ho koupil z první vejplaty.

seraphico

Jako novinka rozhodně nestál 20000 Kč, to je nesmysl. Já ho kupoval jako novinku v JRC za 10500 Kč. Přikládám odkaz na info o maloobchodní ceně v době vydání:

https://www.e­urogamer.cz/ar­ticles/2013-10-10-bude-se-v-echach-playstation-4-prodavat-od-16-prosince