Mr.KerryN

Pokud jsem ještě student střední školy a chtěl bych investovat na burze, musím i tento malý příjem danit?

Omlouvám se za tuto banální otázku, ale nevyznám se v tom, co se daní a co ne.

Odpovědi
Pepa25

Ne, pokud splní výjimku pro osvobozené příjmy. Objemová je max. 100 tis. Kč za rok – pozor, jde o příjem, ne zisk.

P.S. Žádný broker s vámi jako nezletilým neuzavře smlouvu bez souhlasu rodičů

Zdroj: https://www.pe­nize.cz/dan-z-prijmu-fyzickych-osob/425326-jak-zdanit-prijmy-z-prodeje-akcii-a-podilovych-listu-investice-a-danove-priznani