macula

pokud je stanovená stejná měsíční hrubá mzda, dá se určit čistá mzda?

mám stále stejnou měsíční hrubou mzdu.Ale počet hodin je každý měsíc jiný.Po odpočtech je čistá mzda pokaždé jiná.Dá se přesně a procentuálně vypočítat odpočet všech srážek z hrubé mzdy, aby byla vypočítána čistá mzda?

Nejlepší odpověď
standa

Pokud nejste odměňovaná hodinovou mzdou, tak vaše hrubá mzda (a zároveň i čistá mzda) bude každý měsíc stejná jen za předpokladu, že v daném měsíci:

  • nebudete mít nemoc
  • nebudete čerpat dovolenou
  • nedostanete žádnou prémii

A je úplně jedno kolik je v daném měsíci pracovních dní.

Pro výpočet čisté mzdy můžete použít různé „kalkulačky“ – doporučuji např. tuto (viz zdroj níže)

Zdroj: http://www.vy­pocet.cz/cista-mzda