Hufnágl

Pokud je nezletilé dítě účastníkem dopravní nehody, musí se podrobit dechové kontrole na alkohol?

Pokud je nezletilé dítě účastníkem dopravní nehody, musí se podrobit dechové kontroly na alkohol?

Podrobit se + 3. p.

Odpovědi
pan Straka

Pokud dítě jelo na kole, koloběžce či se pohybovalo jiným způsobem než po svých (a je tím pádem považováno za řidiče), pak se na něho vztahuje povinnost dle § 5 odst. 1 písm. f) z. č. 361/2000 Sb. a je povinné se dechové zkoušce podrobit. V případě, že odmítne, je toto odmítnutí považováno za přestupek (čili je toto odmítnutí sankcionovatelné).

Drap

Neni na to předpis, ale rozhodují o tom orgány činné v trestním řízení.

Schluker

Pochybuji. Ani ridic se nemusi podrobit zkousce na alkohol, pokud nechce. Bez ohledu na vek.

Hufnágl

Drap
Než to rozhodnou, ty orgány, bude dítě – opilec bude střízlivý.