Avatar uživatele
Bronzový

Pokud je nezletilé dítě účastníkem dopravní nehody, musí se podrobit dechové kontrole na alkohol?

Pokud je nezletilé dítě účastníkem dopravní nehody, musí se podrobit dechové kontroly na alkohol?

Podrobit se + 3. p.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Registrovaný

Pokud dítě jelo na kole, koloběžce či se pohybovalo jiným způsobem než po svých (a je tím pádem považováno za řidiče), pak se na něho vztahuje povinnost dle § 5 odst. 1 písm. f) z. č. 361/2000 Sb. a je povinné se dechové zkoušce podrobit. V případě, že odmítne, je toto odmítnutí považováno za přestupek (čili je toto odmítnutí sankcionovatelné).


Avatar uživatele
Zlatý

Neni na to předpis, ale rozhodují o tom orgány činné v trestním řízení.


Avatar uživatele
Pokročilý

Pochybuji. Ani ridic se nemusi podrobit zkousce na alkohol, pokud nechce. Bez ohledu na vek.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Bronzový

Hufnágl

Drap
Než to rozhodnou, ty orgány, bude dítě - opilec bude střízlivý.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý Drap 1001
Stříbrný cukrar 901
Zlatý mosoj 782
Zlatý Kepler 636
Zlatý gecco 478
Zlatý Edison 331
Zlatý Dochy 320
Zlatý led 305
Zlatý Hlada 289
Stříbrný honza19hk 288

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.