tendruhy

Podporuje veganství/nebo zdravá strava soustředění?

Díky

Nejlepší odpověď
Gus_Fring

Zdravá určitě. Stejně tak dietní. Pokud do sebe dostaneš obrovské množství energie, které nemá žádné bílkoviny, sacharidy, kvalitní tuky a vitamíny, tak se budeš stále soustředit na další jídlo. Místo na něco důležitého.

Nevím, jak je to s veganskou stravou, každopádně veganství je blbost.

Další odpovědi
DoTazatel

Zdravá strava určitě může podpořit soustředění. Jenže veganská strava neznamená zdravá strava.

Dostatek všech živin, vitamínů atd je důležité. Nezdravá strava jsou tučná, sladká, mastná jídla, další jsou jídla plné chemikálií a éček = to vše můžou jist i vegani, takže i oni můžou jist nezdravě. Vegani navíc nejedí žádnou živočišnou stravu, takže jim plno těch živin chybí – těch potřebných pro správnou stravu (a chemikáliemi je nenahradí).

Za předpokladu, že veganská strava se zakládá na rostlinné stravě (ovoce a zelinina), tak ano, tyhlety potravina podpoří soustředění – jsou dobré na mozek, myšlení, oživí, dodají energie (ale pro život nestačí jíst jenom tohle).

elkon

Veganství a vegetariánství je módní nesmysl. Tělu pak chybí mnoho prvků, které bez masa nedostane. Další nesmysl je když zdravý člověk drží bezlepkovou dietu. Zdravý organizmus lepek potřebuje. Bezlepková strava je určena pouze pro jedince s celiakií.

jankvapil9

Zdravá strava určitě, každopádně veganství se zdravou stravou nemá nic společného.

dubraro

V jistém smyslu ano, veganská jídla bývají lehce stravitelná, takže člověka tolik „neumrtví“ jako nějaký klasický těžký pokrm, na jehož strávení musí tělo vynaložit spoustu energie.

mzm

S napsaným souhlasím. S tím, že je potřeba brát ohled i na to, že lidské organizmy se (co se týká zpracování potravy) mohou velmi lišit. Zatímco třeba v Indii můžete najít spoustu vegetariánů a nejspíš i veganů, mezi Eskymáky pravděpodobně nenajdete vegetariána ani jednoho. Lidská těla jsou dlouhodobě přizpůsobována potravě, která je dostupná v jejich okolí. Nějaké paušalizování je nevhodné. (zkuste zmíněného eskymáka přesvědčit, že tlustá tučná velryba je nevhodná strava)