Mirek Darvas

Podnájem nebo Nemovitost, co je lepší?

Odpovědi
xiperio

Pokud je příjem, tak koupit byt nebo barák na hypotéku. Když se něco zvrtne dá se hypotéka převést a nebo barák prodat. A ještě něco zůstane. Ale v podnájmu se vystěhujete a všechny prachy, co jste už zaplatil, ztratíte.

elkon

Já to trochu opravím, vlastní dům, nebo být v nájmu. Odpověď je snadná, mám-li někomu platit nájem, nebo splácet dluh a být ve svém. Jasná volba. Co je moje je moje. V nájmu platíte a nemáte nic. Splácíte-li dluh na domě, je pak váš. Jinými slovy, když vydávat peníze, tak ať je to moje. Je tu ale ještě jeden aspekt. Kdo je „levej jako šavle“, ten ať zůstane v paneláku. Co by si s domem počal, všechno v domě a na domě (prostě údržba a pod.), by si musel nechat udělat a za peníze. To by postrádalo smysl.

nyjono

Osobně propaguju bydlení ve vlastním. Z více důvodů.
I po špatných zkušenostech mnohých známých s majiteli domu.
Otázkou je, když si vezmeš hypotéku, máš jistotu, že celé desítky let zvládneš platit splátky?
Je to dlouhá doba a zcela jistě proběhnou nějaké změny. Třeba v rodině, zdravotní stav, v práci, …
Proto si myslím, že je dobře si nejdřív zajistit stabilní příjem a pak hypošku.
Mám zámého, 20 let, ještě bydlí v RD u rodičů, ale na hypotéku koupil malý byt ve vedlejším městě a bude ho pronajímat. Takže bude mít druhý příjem, vedle toho v zaměstnání. Předpokládám , že nájemník bude platit víc, než je splátka hypošky.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Hlada

Bez upřesnění osobní situace takto položená otázka nedává smysl.

Dochy

Špatně položená otázka. To se také můžeš ptát: Mám si koupit rohlík, nebo se jít najíst?

Nejspíš ses chtěl zeptat zda zvolit nájem bytu, nebo koupit vlastní.

Bacha na „podnájem“
podnájem – máš smlouvu s někým kdo má byt v nájmu
nájem – máš nájemní smlouvu s majitelem bytu

nemovitost je nemovitostí bez ohledu na to zda jde o byt, dům, nebo pozemek a bez ohledu na to zda k ní máš práva vlastnická, či jseš pouze v nájmu nebo podnájmu.