Kroupič

Podle čeho vybírat kolo, když ho chci jak do města, tak i do terénu?

Nejlepší odpověď
Ar

Ono hodně záleží co považujete za terén. Pokud je so jen rovná polní cesta tak tam by se dalo i na Treku/Krosu, jestli je to ale náročnější terén kde je cesta kamenitá, lesní cesty s kořeny , tak tam bych šel do horského kola. Treky a krosy mají kola 28" a uzčí pláště než horská, která mají kola 26"
Další důležitá věc je kolik do kola chcete ivestovat, ale nekupoval bych kolo které má horší výbavu než Shimano Alivio. Pokud chci něco ušetřit raději si koupit loňský model s lepší výbavou než letošní z horší za stejné peníze.
dobrá kola jsou i tady http://www.mo­jekolo.cz/pan­ska-kola

Další odpovědi
chudst

Jelikoz tu hraje roli vice aspektu, odkazi vas primo na stranku, kde se toho dozvite nejvice: http://kupsiko­la.cz/jak-vybrat-kolo/

Obecne to shrnu do tri bodu:

  • podle typu kola (horska, silnicni, ci asi vas pripad – krosova – apod.)
  • podle velikosti
  • podle materialu

Podrobnosti mate v odkaze.

Ježour

Tak pan uzivatel „AR“ zrejme vybira sve kolo na zaklade prehazovacky, timto mu gratuluji 🙂

u vyberu kola prihlizime k nekolika zasadnim kriteriim:

  1. kolik najedu za rok
  2. kolik jsem ochotny investovat
  3. kde se budu s kolem prevazne pohybovat
  4. hmotnost kola, kvalita a tuhost ramu, kvalita a druh predni vidlice

v kvalitnich prodejnach se zajiste najde kompetentni osoba, ktera rada a odborne poradi. Kvalitni prodejny NEROVNA SE Hervis, Intersport, Globus apod. Doporucuji procist i diskusni fora s touto tematikou a dat vyberu toho spravneho bicáklu dostatek casu.

novottom

Pokud budete jezdit převážně po městě a mírném terénu, mohlo by vám vyhovovat městské kolo, jak jej vybrat je to podrobně rozebráno zde: http://www.cy­klospeciality­.cz/clanky/ja­ke-je-vhodne-kolo-do-mesta-a-vyhody-mestskych-kol/