dgfdgf

Podle čeho se rozhodujete, kterej film stáhnout?

Jeden film má 19 GB a druhej 5 GB a připadá mi, že maj stejnej obraz. Stáhl jsem hodně filmů 10 GB a připadaj mi stejný jako 5 GB. Než film dám stahovat, jak mám poznat, kterej vybrat?

Takže by bylo z vaší strany nelegální kdybyste mi poslali odkaz na stažení filmu, když o to žádám já? Chtěl bych Zahulíme uvudíme 3 ve 3D. Na Uložto je jeden soubor, ale nevyhovuje.

Nejlepší odpověď
ivzez

Já se rozhoduji podle žánru.

Jsou-li k dispozici další informace o filmu,
pak i podle nich. A pokud je na výběr několik
velikostí, stahuji kvůli limitu FUP nejmenší.
____

To, co Arciuber píše o policii, se vztahuje
k uploadu filmů, nikoliv k jejich stahování.

Psát o stahování filmů není totéž jako nabízet ke koupi drogy
(o prodeji drog samozřejmě mluvit lze, něco jiného by byl jejich prodej)
a policie stahování filmů nesleduje.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… podle toho, jaký má parametry: zvukovou stopu cs, forced cs titulky, fullhd, nebo se občas najde 4K, co největší, pod 10G nejdu, jen výjimečně, když ho chci vidět rychle a nebo nikde nejni lepší kvalita, teď jsem měl Labirint trojku a měla 19,4G a asi dva bondy po 17G, jinak průměr cca15G … stahovat můžeš kolik chceš, kdyby to omezení platilo, tak už tu mám policii dávno, jen to nesmíš šířit dál …

… po přečtení dalších komentářů svoji odpověď doplním: pro stahová do mobilu je fuk, jak je malej, já osobně bych na svém displeji moc neviděl (a to mám 5 " ), filmy stahuju, a pak sleduju v tv přes pc, tam je rozdíl vidět, je pravda, že se občas stane, že je nahraná smyčka atd. >>> takový věci neřešim, každej film stahuju minimálně ve třech variantách, ke stahování používám FRD a domácí internet, žádnej mobilní tarif, takže bez omezení PUP, na webech je v parametrech videa uvedeno například toto:
Video
Rozlišení: 3840×1600
Poměr stran pixelů: 1
Kodek: V_MPEGH/ISO/HEVC
Počet snímků za sekundu: 23.976
Audio
Kodek: AC3
Bitrate: 384 kbps
Kanály: 6
Audio stopy
cs
en
Titulky
cs
fr
it
zh
Video
Rozlišení: 1920×808
Poměr stran pixelů: 1
Kodek: AVC
Počet snímků za sekundu: 23.976
Bitrate: 15.27 Mbps
Audio
Kodek: AC3
Bitrate: 448 kbps
Kanály: 6
Audio stopy
cs
en
Titulky
cs
… to mi na první porovnání stačí, jak jsem psal, upřednostňuju český nebo slovenský dabing plus titulky na nedabované pasáže, přehrávám v GOMu, kde si mohu nastavit vlastní velikost titulků, použít i více atd …
… samozřejmě, že staré filmy a především české v této kvalitě nikdy neseženeš, jelikož ani nebyly …
… prostě, nemohu-li si vybrat, stáhnu obojí, nač spekulovat, co je lepší, některé filmy mají i rozdílnou variantu a kvalitu dabingu …

aliendrone

To máš těžké – ona velikost souboru ještě neznamená, že to musí korespondovat s kvalitou. Neříkej, žes nikdy neviděl stejný film v různých velikostech souboru a kvalitách, přičemž MENŠÍ byl znatelně kvalitnější pokoukání, než třeba dvojnásobně VĚTŠÍ soubor. Stačí, když někdo neumí vhodně nastavit/vybrat při tvorbě videa vhodný kodek a hnedle vyrobí obludně veliký paskvil, na který je blivno koukat.

Naštěstí se tento jev objevuje oproti situaci ještě před pár lety relativně málo. Já obvyke preferuji jako primární kritérium rozlišení videa. To ovšem souvisí s tím, NA ČEM to budeš sledovat. Je pitomost stahovat film Full HD pro sledování na mobilu s displejem 1200×700 (+/-), vyšší kvalitu neuvidíš (spíš naopak), jen si rychleji vybiješ baterky, jelikož bude muset video více přepočítávat na fitscreen.

Pokud ovšem přehráváš v PC (a dnešní monitory snad všechny zvládají minimálně FHD), tak tam to význam samozřejmě MÁ.

Teoreticky (pokud to sajt umožňuje) se můžeš řídit vypsanými parametry videa. (rozlišení, fps, hloubka barev, zvuk) Obvykle ale nejsou k dispozici, popřípadě pouze částečně (uloz.to u videí vypíše alespoň rozlišení). Pokud jde o specifikace vytvořené autorem v názvu souboru (např. Vochomůrka Blu-rip full HD) tak na ty se moc nespoléhej, nezřídka jsou lživé.

Tudíž např. na uložto filtruji dle kvality videa (minimálně FHD a větší), pokud je více souborů srovnatelné velikosti, upřednostním MKV, pak MP4 a jako poslední AVI. Soubory s nižším rozlišením beru pouze tehdy, pokud nutně potřebuji/chci video vidět a v lepší kvalitě není dostupné.

Ale stejně to nezaručuje, že mnou vybraný soubor bude lepší, než jiný. K tomu bys právě potřeboval podrobné informace – a ty obvykle NEJSOU k dispozici.

Jinak – stahováním se ničeho nedopouštíš (jak píše Arciuber), jiné by to bylo v případě, kdybys stažený obsah poskytl dál někom jinému (tu už by splňovalo kritérium nelegálního šíření). ;) :)

briketka10

Pro svou potřebu třeba jen od 500 do 990Mb vyjímečně mají 1Gb..

zjentek

Podle žánru! ;)

anonym

Tak na to bych být tebou dal pozor. Správně by ti taky k tomu neměl radit nikdo, protože je to nelegální. Mluvit o stahování filmů je jako mluvit o prodeji drog což si většina lidí ani neuvědomuje. Jeden 5GB film ti třeba ještě projde ale pokud budeš stahovat nad 50GB denně, tak tě může začít sledovat policie. A jednoho dne by se mohlo stát, že ti zazvoní u dveří, zabaví počítač a tebe seberou. Ale nechci tady nějak mudrovat ani dělat svatého, sám si film občas stáhnu. Co se týče velikostí filmů, není to jen o kvalitě ale samozřejmě o délce filmů. Pochopitelně se bude lišit velikostně film, který má 2 hodiny 30 min a film, který má 20 minut. Když stáhneš film, který má moc malou velikost, může se stát, že nebude úplný a nebo bude ve špatné kvalitě i když to z nadhledu nevypadá. Pro lepší kvalitu si stáhni ty větší, vyplatí se to ale ne moc často a dělej mezi tím pauzy. Ještě by tě mohli obvinit z nelegálního šíření a v tom pak hrajou milionové pokuty a žaloby.

Malvína

Já teda nevím, co všichni stahujete, že je to tak velký 😁 Málokdy se mi stane, že stáhnu film 1GB a výš.
Rozhoduji se podle velikosti, kvality obrazu a hodnocení jiných uživatelů. Buď to klapne nebo ne. Stahuji občas.

Muffz

Arciuber – hloupost. Stahování filmů není trestné, trestné je uploadování a další poskytování filmů dál. Z praxe třeba příklad torrentů – je legální je stahovat, ale seedovat je trestné.

Velikost videa je dána kvalitou, typu komprese, audiem atp. Já osobně se na tohle nedívám, nejsem z těch lidí, co si hrají na roboty, kteří na mobilu s pětipalcovým displejem poznají rozdíl mezi full HD a 4k. Samozřejmě všude kolem jsou lidi, kteří budou tvrdit, že vidí nadpozemsky a vnímají všechny pixely v 4k, z fyzikálního hlediska je to pitomost a tito lidé vesměs chtějí upoutat pozornost a být důležití (v práci jsme taky takové měli).

Je to jednoduché, stahuj filmy podle kvality, která ti vyhovuje a považuješ ji za dobrou. Já obecně nestahuju filmy větší než 6GB, což je nějaká pomyslná hranice 1080p. Na některé (hlavně neakční) filmy bohatě stačí 720p.

Kepler

Na velikosti mi nezáleží, protože takový rozdíl v kvalitě, aby to stálo za to, tam nevidím. Volím většinou do 1 GB, čekat několik hodin na stažení filmu se mi fakt nechce (platí pro stahování zdarma z ulozto). Pro mně je rozhodující žánr. Jestli nejde o béčkový film většinou poznám podle režiséra, hereckého obsazení a recenzí.

Mc Merkurion

… kdyby se nelegální věci nedělaly, neexistovaly by, jen se nesmí dělat legálně veřejně …