Avatar uživatele
Registrovaný

Podílový spoluvlastník bytu bez trvalého pobytu

Může bývalý manžel, který je podílový spoluvlastník bytu, kdykoli do bytu chodit. V bytě už nemá žádné své věci. Platí pouze polovinu částky do fondu oprav. Bydlí v jiném městě, kde má trvalý pobyt.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Nejsem si jistá,ale podle mě může,vždyť je spoluvlastník,polovina je prostě jeho,beru to podle selského rozumu,takhle mi to hlava bere.

Doporučuji se s ním domluvit a byt prodat, částku z prodeje rozdělit,podle podílu a koupit něco jiného,třeba i menšího,horšího,ale svého.
Buďte ráda,že tam zatím jen chodí,co kdyby tam chtěl dokonce bydlet?!

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Pokročilý

Koukám že do bytu ho nechcete ale polovinu fondu oprav ať platí-zajímavé...
Doplňuji:
Alexandro-váš názor na věc i na mě je čistě vaše věc.A zda se rozčílíte tak je to zase jen na vás.Přeji hezký den


Avatar uživatele
Zlatý

Pokud jsou, jako ve vašem případě, podílovými spoluvlastniky jednoho bytu rozvedení manželé, z nichž v bytě fakticky bydlí pouze jeden z nich, tak je to jedna z NEJHORŠÍCH možných variant vlastnictví nemovitosti.

Obávám se, že podmínky, za kterých exmanžel po rozvodu váš společný byt ´užívá´ nemáte upraveny v žádné smlouvě.

Proto doporučuji, abyste se s exmanželem dohodli na následujícím:

1. exmanžel vám odprodá svůj podíl (což doporučuji i za cenu, že byste si na to měla půjčit...)

2. do doby, než bude byt pouze jenom váš, tak je nutné s exmanželem uzavřít jednoduchou dohodu o právech a povinnostech obou spoluvlastníků
- do bytu bude moci exmanžel vstoupit jen po předchozím oznámení a jen ve vaší přítomnosti
- základní příspěvek do fondu oprav budete hradit pouze vy
- pokud by bylo nutné hradit v bytě nějaké větší opravy (např. nad 5.000 Kč), tak byste je hradila taky pouze vy, ale tyto investice by byly zohledněny při stanovení ceny, za který byste od exmanžela kupovala jeho podíl

Pokud se nedohodnete, tak se můžete obratit na soud s návrhem na vypořádání tohoto spoluvlastnictví..., soud s největší pravděpodobností přikáže odprodej exmanželova podílu ve váš prospěch.


Avatar uživatele
Bronzový

Do teď mě tady celkem nic nerozčílilo,ale to rýpání od Vlastiny mi už leze na nervy.To není poprvé.Hlavně,že mě bylo ze začátku administrátorem vytknuto,že nemám moralizovat,ale věcně a nestranně odpovídat na otázky.tak to platí i pro Vlastinu.
Když je někdo spoluvlastník bytu,tak by měl přispívat do fondu oprav,ale neměl by platit žádný nájem a do bytu by neměl chodit.
To je jako,když má někdo pronajatý byt a majitel by si mu tam lozil jak by chtěl,to by se Vám Vlastino líbilo? A taky musí majitel platit opravy.Jinak má pravdu Standa.Ty opravy si raději plaťte sama a snažte se mu tu půlku nějak zaplatit. A proč do toho bytu vlastně chodí?

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Pokročilý

dolik

Pani Alexandro.Bez ohledu na Vaše názory mám pocit,že pani Vlastina na rozdíl od Vás neskrývá ani své foto,ani adresu.A mimochodem.Pokud jsem něčeho spoluvlastník,tak mám právo to něco používat stejně,jako ten druhý

Avatar uživatele
Bronzový

alexandra

Milá paní,nevím proč píšete,že můj názor na věc a na Vás je čistě moje věc.Nevím koho jiného by asi měla být,to je jasné že můj názor je moje věc.Ale tak jak máte Vy názor na druhé a máte ho občas ironický,a veřejně to dáte na jevo,tak se snad musíte vyrovnat s tím,že ho bude mít někdo i na Vás.Nebo to snad už nedokážete unést.Asi ne,když ani nemáte v odpovědích svůj mejl,aby Vás mohl někdo kontaktovat.

Avatar uživatele
Pokročilý

vlastina

Paní Alexandro,já se nemám s čím vyrovnávat.Když najedete na můj profil,je tam má emailová adresa.Já se neskrývám ani fotem ani kontaktem.Takže jsem vám k dispozici.Vlastina

Avatar uživatele
Pokročilý

vlastina

Paní Alexandro poslala jsem Vám odpověď,jen nevím zda ta emailová adresa co se mi tam objevila je správná.V profilu svou emailovou adresu nemáte.Mějte se hezky

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2168
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 934
Zlatý mosoj 679
Zlatý gecco 534
Zlatý led 532
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 433
Zlatý JájsemRaibek 400

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.