jednadvatri

Platí na mě české věkové hranice v cizině?

Například když je v ČR povolený řidičák od 18cti a udělám si ho v americe v šestnácti. Nebo pohlavní styk. V česku od 15cti, v jiných zemích dřìve nebo později. Musím dodržovat věkové hranice stanovené státem ve kterém se nacházím nebo na mě platí ty z mého stàtu?

Přesněji řečeno pokud se neshodují se zákony našeho státu,tak bude mě v ČR čekat postih když tam je to povolené?

Nejlepší odpověď
Drap

Všude musíš dodržovat místní zákony.

Další odpovědi
marci1

Ne, ty které platí v dané oblasti. 🙂

Zaibatsu

§ 6 trestního zákoníku

Zásada personality

Podle zákona České republiky se posuzuje i trestnost činu, který v cizině spáchal občan České republiky nebo osoba bez státní příslušnosti, která má na jejím území povolen trvalý pobyt.

U přestupků nebo občanskoprávních porušení práva to neplatí.

ivzez

Jak které.

Uděláš-li si v USA v 16 letech řidičák, nebudeš
jej moci po návratu do ČR do 18 let používat…

bolak

Tos asi nesledoval ten případ s tím katarským princopedofilem, kterej tady vobjížděl Majdalenku Apolenku s Veronikou a pak se divil, proč si pro něj přijeli strážníci..?

Inu jiný kraj, jiný mrav, u soudu se pak údajně hájil slovy: „Vždyť už měla zuby, no tak kde je problém?!“

klumprt

§ 4 tr. zákoníku
Podle zákona České republiky se posuzuje trestnost činu, který byl spáchán na jejím území.

§ 6 tr. zákoníku
Podle zákona České republiky se posuzuje i trestnost činu, který v cizině spáchal občan České republiky nebo osoba bez státní příslušnosti, která má na jejím území povolen trvalý pobyt.
___

Myslím, že z toho plyne, že pokud budeš souložit se čtrnáctiletou v zemi, kde je to dovolené, tak bys mohl být jako občan ČR českým soudem potrestán.

Pokud ti dají v USA řidičák jako šestnáctiletému, tak v USA můžeš řídit auto. V ČR s tímto řidičákem nemůžeš, protože:

  • v ČR lze řídit auto jen s řidičským průkazem ČR nebo nějakého státu EU, nebo s mezinárodním průkazem
  • pokud by ti v USA vydali mezinárodní řidičský průkaz, tak aby byl uznán, tak bys nemohl mít trvalé bydliště na území ČR.

Ovšem domnívám se, že šestáctiletý Američan vybavený americkým řidičákem a k tomu mezinárodním průkazem by u nás řídit mohl. Myslím ale, že by polcistům při silniční kontrole hodně zamotal hlavu a hodně by si vytrpěl, než by se to vysvětlilo.

K počtení: http://www.au­toskolamorava­.cz/soubory/vi­denska_umluva_cz­.pdf
https://www.za­konyprolidi.cz/cs/2000-361#cast1

independent

To bys taky mohl v Anglii jezdit vpravo

bolak

Tak tak, ale zase můžeš v americe střílet černochy.

klumprt

Na to ale musíš mít policejní placku.

bolak

To jsem zapomněl dodat. A nejlepší bylo, jak se to kdysi propíralo v televizi, jaký je to rasismus, že tam policajti zastřelej x-krát víc černochů než bílejch, a pak se zjistilo, že ty čísla nějak podobně vycházej i u policajtů černý pleti 🙂

klumprt

A myslím, že to bude taky odpovídat počtu černochů v kriminálech.