Plátce DPh

Prodal jsem 2 dr.byty které jsem mněl napsané na sebe jako soukromou osobu ,vím že musím zaplatit daň ze zisku ,musím se přihlásit jako plátce DPH,částka přesáhla 1 mil.(mimo jiné podnikám)děkuji za odpověď.KOlar

Nejlepší odpověď
mosoj

Pokud jste byty neměl jako ZP v podnikání a byly pouze v soukromém vlastnictví platí pro osvobození od daně z příjmu toto :
Tedy netýká se to ani DPH.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/dprij/cas­t1.aspx

Další odpovědi
pondělí

ZAPLATIT DAŇ Z PRODEJE NEMOVITOSTI,DAŇ ZE ZISKU BY TO BYLO,KDYBY JSTE MĚL TY BYTY KRATŠÍ DOBU NEŽ 24 MĚSÍCŮ,POKUD JSTE JE MĚL ZAPSANÉ VE FIRMĚ JAKO NÁKLAD,TAK MUSÍTE DÁT ČÁSKU DO TRŽEB A VŠE S TÍM SOUVISEJÍCÍM JINAK NIC,A JESTLI PENÍZE POUŽUJETE PRO FIRMU,JE DOBRÉ TO ZAHRNOU JEKO VLASTNÍ PŮJČKU

HOMER

Ze svého osobního majetku žádnou dph platit samozdřejmě nemusíte,ani ty byty nebudete evidovat v účetnictví,pouze zaplatíte daň z příjmu.
Jak a kdy se stát plátcem dph je úplně jiná kapitola,tato daň je mimo jiné nepřímá tzn. platí ji konečný spotřebitel,plátcem se můžete stát dobrovolně,nebo povinně jestliže překročíte roční obrat nebo počet zaměstnanců stanovený zákonem o dph.

ReHu

Myslím, že v tomto případě se DPH plati nemusí, protože to, přerdpokládám, nebyly firemní byty. A jako člověk, soukromá osoba přce DPH neplatíte. To dělá snad jen firma.