Avatar uživatele
Ametyst

Plánuje Fialova vláda zavést nové daně pro obyvatelstvo, nebo zvýšit ty současné?

je smutné, jak není schopná zdanit největší firmy v zahraničních ru­kou.

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Drap, Viktorie II., Čecho_slovák před 600 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Viktorie II.

Sice ve svých předvolebních slibech se zavázala, že se nebudou zvyšovat a zavádět nové daně, ale skutek utek. Nejhorší ulhaná vláda od 89 roku.
K otázce: Než vypadne 5-ti kolka, tak určitě daně upraví nebo zvýší a samozřejmě v neprospěch lidí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Pepa25

Zatím daně pořád snižuje (DPH, silniční daň …). Dlouhodobě je to ale neudržitelné.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Už začala. Nepatrné snížení DPH a silniční daň, která se týká jen podnikatelů, se vládě několikrát vrací s vyššími daněmi za drahé zboží, takže i přes snížení DPH dostává vláda do rozpočtu podstatně vyšší částku. A u těch velkých firem je to trošku problém, málo která firma patří pouze nám, a částečnými , nebo celými vlastníky jsou kamarádi ze zahraničí a přece jim nebudeme snižovat zisky. Neni ani třeba, ti koncoví spotřebitelé to stejně zaplatí. Další věcí třeba je zrušení slev na jízdném. Nikde jsem zatím neslyšel, že by se vláda chlubila, kolik jim tímto krokem přibylo do satátního rozpočtu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Co plánuje fialová vláda nemůžeme tušit, když s lidem nespolupracují a svá rozhodnutí dělají tajně a v předstihu, bez toho, aby se lidu svěřovala či nedej bože se s ním nejprve poradila a dohodla.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Těžko říct, co se od této vlády dá očekávat. Co slibovali nesplňují, co zásadně vylučovali, to se chystají realizovat. A totéž se týká i daní.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
VaclavZeman

Rad bych Vam odpovedel, ale bohuzel nejsem Nostradamus. Dekuju.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kirtan.arhan

Když rostou ceny nemusíš zvyšovat daně. 15% z 99 Kč je víc než 15% z 29 Kč.

Za Babiše bylo líp, ale toho ocení až příští generace.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

Cítím ve vzduchu třaskavou kauzu typu lid versus Fialova vláda. Jen objevit jediného statečného soudce 🤷‍♂️

Avatar uživatele
Viktorie II.

Pepíku, prosím tě, už nepiš takové bláboly. Mám opar a nemůžu se smát.

Avatar uživatele
Pepa25

Bláboly tu píše někdo jiný. Vysvětele prosím Ametyst, když si tak dobře rozumíte, že navrhované mimořádné daně – distritutorům energií, bankám a distributorům PHM – NEJSOU zdaněním obyvatelstva, jo?

Avatar uživatele
Drap

Nemáš pravdu. Vyšší DPH platím současně s vyšší cenou PHM. Takže do rozpočtu jde více.

Avatar uživatele
Pepa25

Mám pravdu. Ametyst mluví o zvyšování daní, tudíž sazeb, ne o výši výnosů pro stát.

Avatar uživatele
Ametyst

Pepa25: Kdybyste na cokoliv, co napíšu, nereagoval jako sirka na benzín, zjistil byste, že jsem žádné firmy nejmenovala. Tak klíííd. Bude nejlíp, když mě budete ignorovat.
Za druhé: výběr daní a vládní utrácení jsou dvě stránky téže mince. Vláda nekontrolovaně utrácí, jako by peníze rostly na stromě. Proto se tu ptám na daně.

Avatar uživatele
Pepa25

Kdybyste 1) dala víc na fakta než na pocity a 2) četla, co píšu, tak bychom si určitě víc rozuměli.
Vy: bude vláda zdaňovat lidi? Proč nezdaní firmy!
Já: lidem se daně nezvyšují, firmy víc zdanit plánují.
Vy: Bude nejlepší, když me budete ignorovat …

Nový příspěvek