gecco

Pěstujete někdo durman?

Jak jej zakracujete, které výhony (a kdy) stříháte a které necháváte?

Příští rok už možná budu vědět i já…
😉
___
Durman je poměrně běžné a vysoce dekorativní ´kvítko´ – http://g.denik­.cz/3/a5/jitak_lin­hartova_roblin___dur­man_uu_denik-605.jpg
Problém je, že ve všech návodech na pěstění se dočtu, že se nemá seřezávat růstová zóna, ale nikde se pořádně nedočtu, jak ji odliším od zóny květové…

Nejlepší odpověď
ReHu

Tady to je docela dobře popsaný. (Zdroj -google)

http://www.ko­nev.cz/rostli­ny/durman/

Další odpovědi
mosoj

Chystáš se někoho otrávit ?

Drap

Já tedy ne, ale žena jich má několik. Má je ve velkých květináčích. Na podzim je seřeže , bez ohledu na růstovou zonu. cca na 35 –40 cm, dá do sklepa a na jaře vytáhne. Přes léto potřebují dost vody. Přes zimu je vždy trochu zalije asi jednou za měsíc.Většinou vždy tak za tři roky je přesadí. Pořád rostou a jsou pěkné téměř bez starostí.

gecco

Ne, otrávit ne – na to znám výrazně účinnější prostředky…
😉

mosoj

Chápu.

gecco

😉