Ladič pian

Patří evropské dotace do socialismu?

Letos odjížděli brigádníci do Holandska. Porcovali tam Česká kuřata pro český trh. Zeptáte se proč by to porcovali v zahraničí a vozili zpátky. Jde to z Evropských peněz. Není v tom socialistické chování, vytvářet umělou zaměstnanost?

Nejlepší odpověď
Agneta

Tak to o nás říkají v USA , a mají pravdu :D

Další odpovědi
Drap

Je to pro republiku značně nevýhodné a přicházíme tak o spoustu peněz. Zde najdeš objasnění
http://www.no­vinky.cz/ekono­mika/344098-nevyhodny-trend-vyvazime-zvirata-a-dovazime-maso.html

anonym

No jéje…
Kdyby komunisti za bývalého režimu měli k přerozdělování tolik peněz, kolik jich má EU – to bychom si tady ještě ´labužili´ v socialismu…
😁

mosoj

A co to má společného ze socialismem ?

Sta67

Socialismus s centrálním plánováním jako vyšitý! Nedělá se to, co je ekonomicky výhodné, ale to, co naplánoval centrální plánovač. Jen se to na rozdíl od komunistického socialismu dělá „měkkým“ způsobem – namísto příkazů, zákazů a trestů se dotacemi pokřiví ekonomická realita natolik, aby se vyplatilo přesně to, co plánovač chce.

Ona vlastně celá EU je splněným snem reformních komunistů z roku 1968 o „socialismu s lidskou tváří“. Však je jich také ve vedení EU plno!

Mirdas

Každé centrální řízení smrdí socialismem a tedy chaosem.

anonym

Drape – to (vývoz surovin namísto finálních výrobků) není problém EU, ale českých managerů a obchodníků – nejsou schopni prodat ´drahou´ českou práci.

mosoj

Tak dělej laciněji. Jinak jako obvykle kecáš.

anonym

Jo jo – taky tě rád vidím…
😁