Je tu zobrazena ideální úniková cesta pro děti z budovy?

A co pro dospělé? Měla by tato varianta šanci i jinde, než ve školkách?

Ti hodně obézní by museli jít z budovy jinudy?

PS: V zimě to sníh na konci neucpe?

Zdroj: http://pardubi­ce.idnes.cz/sklu­zavky-u-skolky-maji-zachranovat-deti-f1u-/pardubice-zpravy.aspx?c=A141020­_121154_pardu­bice-zpravy_jah

Nejlepší odpověď
dědapetr

Je to výborná věc,takový komín pro přívod vzduch do budovy,pokud tam začne hořet v místě skluzavek.Jednoduší by bylo nainstalovat tam skluzavky jako v letadle. V případě požáru by se nafoukli. A kdyby nehořelo byl by skryt a nehyzdil by vzhled budov.

Další odpovědi
zjentek

Jinde možná, ale z tohoto pohledu to ideální není, jelikož hyzdí krásu vily na pozadí.

led

Nie.
Úniková cesta musí splňať niekoľko parametrov. V prvom rade bezpečnostných a protipožiarných.
1 – materiál a tvar konštrukcie vytvárajú stranovo uzavretý komín – v prípade požiaru možnosť udusenia a prehriatia
2 – vodorovná nástupná rúra spomaľuje možnosť rýchleho opustenia nebezpečného priestoru
3 – podľa veľkosti okien ide zjavne o potrubie o priemeru 0,8m. Pre únikové trasy je požadovaná šírka minimálne 1,2m.

Ale na hranie pre deti s podmienkou dorobenia bezpečného doskočišťa – spustila by som sa týmto potrubím. No dobre…, len jeden krát, ak potrubie vydrží…

anonym

V zimě to musí být asi radost vyhrnovat v té otevřené části?

zjentek

Děti by jistě uvítali, kdyby mohli vyhrnovat sami sebou. mně by zajímala izolace, je to tepelnej most jako byk.