Avatar uživatele
anonym

ovulace

co znamena kdyz se mi podari ovulace

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4457 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Krugerka

Ovulace je odborný lékařský termín označující okamžik, kdy dojde k uvolnění zralého vajíčka[1] z vaječníku.[2] Uvolněné vajíčko začne pomalu sestupovat vejcovodem k děloze pomocí pohybů řasinek výstelky vejcovodu. Pokud se během této cesty setká se spermií, dojde k jejich vzájemnému splynutí a oplodnění vajíčka. Vajíčko po ovulaci zaniká velmi rychle, může být oplodněno pouze v intervalu kratším než 24 hodin.[3] Spermie si však v ženském těle mohou uchovat oplodňovací schopnost i po dobu 3-5 dnů.[4] Součet životnosti spermiíí v těle ženy a životnosti vajíčka se nazývá tzv. plodné období.

Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/O vulace

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Phoebe

ovulace je vyplavení vajíčka z vaječníku. V době, kdy má žena ovulaci je nejvhodnější a také jediná doba během period k otěhotnění. K ovulaci obvykle dochází mezi 12 - 16 dnem od pdpm při cyklu 21dnů.

Zdroj: Studium na SZŠ obor gynekologie - porodnictví

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
alenka901

Ovulací nazýváme uvolnění vajíčka z vaječníku. Takto uvolněné vajíčko je schopno oplodnění. Jestliže při pohlavním styku dojde k uvolnění spermií (tzv. ejakulací, vystříknutím spermatu), jejich následnému přesunu děložním hrdlem do dělohy a poté do vejcovodů, střetnou se tam s uvolněným vajíčkem. Dojde ke splynutí vajíčka a spermie, nebo-li k oplodnění. Již 5 minut po ejakulaci jsou spermie přítomny ve vejcovodu, jejich schopnost oplodnit uvolněné vajíčko celkově trvá 24-72 hodin. Vajíčko je schopno oplodnění po ovulaci průměrně 24 hodin. Každý cyklus se takto uvolní 1 oplodnění schopné vajíčko. Toto po splynutí se spermií dá zárodek vyvíjejícímu se plodu. Někdy se vajíčko oplodněné spermií může při dalším vývoji rozdělit ve dvě a tak vznikají jednovaječná dvojčata. Zřídka se mohou uvolnit vajíčka dvě, která pokud jsou oplodněna, jsou základem dvojvaječných dvojčat.

Zdroj: http://www.babyonline.cz/tehot enstvi/otehotneni/jak-otehotne t.html#otehotneni1

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lencis

JEN BYCH DOPLNILA...

Každé zdravě fungující ženě se daří ovulovat bez jakéhokoliv přičinění a to každý menstruační cyklus. Bohužel existují i ženy u kterých k ovulaci občas nebo vůbec nedochází a to z nejrůznějších příčin. Některé lze léčit nebo ovlivnit, některé ne. Neovulující žena nemůže otěhotnět přirozenou cestou!

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek