ovulace

co znamena kdyz se mi podari ovulace

Nejlepší odpověď
Krugerka

Ovulace je odborný lékařský termín označující okamžik, kdy dojde k uvolnění zralého vajíčka[1] z vaječníku.[2] Uvolněné vajíčko začne pomalu sestupovat vejcovodem k děloze pomocí pohybů řasinek výstelky vejcovodu. Pokud se během této cesty setká se spermií, dojde k jejich vzájemnému splynutí a oplodnění vajíčka. Vajíčko po ovulaci zaniká velmi rychle, může být oplodněno pouze v intervalu kratším než 24 hodin.[3] Spermie si však v ženském těle mohou uchovat oplodňovací schopnost i po dobu 3–5 dnů.[4] Součet životnosti spermiíí v těle ženy a životnosti vajíčka se nazývá tzv. plodné období.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/O­vulace

Další odpovědi
Phoebe

ovulace je vyplavení vajíčka z vaječníku. V době, kdy má žena ovulaci je nejvhodnější a také jediná doba během period k otěhotnění. K ovulaci obvykle dochází mezi 12 – 16 dnem od pdpm při cyklu 21dnů.

Zdroj: Studium na SZŠ obor gynekologie – porodnictví

alenka901

Ovulací nazýváme uvolnění vajíčka z vaječníku. Takto uvolněné vajíčko je schopno oplodnění. Jestliže při pohlavním styku dojde k uvolnění spermií (tzv. ejakulací, vystříknutím spermatu), jejich následnému přesunu děložním hrdlem do dělohy a poté do vejcovodů, střetnou se tam s uvolněným vajíčkem. Dojde ke splynutí vajíčka a spermie, nebo-li k oplodnění. Již 5 minut po ejakulaci jsou spermie přítomny ve vejcovodu, jejich schopnost oplodnit uvolněné vajíčko celkově trvá 24–72 hodin. Vajíčko je schopno oplodnění po ovulaci průměrně 24 hodin. Každý cyklus se takto uvolní 1 oplodnění schopné vajíčko. Toto po splynutí se spermií dá zárodek vyvíjejícímu se plodu. Někdy se vajíčko oplodněné spermií může při dalším vývoji rozdělit ve dvě a tak vznikají jednovaječná dvojčata. Zřídka se mohou uvolnit vajíčka dvě, která pokud jsou oplodněna, jsou základem dvojvaječných dvojčat.

Zdroj: http://www.ba­byonline.cz/te­hotenstvi/ote­hotneni/jak-otehotnet.html#o­tehotneni1

Lencis

JEN BYCH DOPLNILA…

Každé zdravě fungující ženě se daří ovulovat bez jakéhokoliv přičinění a to každý menstruační cyklus. Bohužel existují i ženy u kterých k ovulaci občas nebo vůbec nedochází a to z nejrůznějších příčin. Některé lze léčit nebo ovlivnit, některé ne. Neovulující žena nemůže otěhotnět přirozenou cestou!