VLAĎUŠKA

Otec má smlouvu s realitkou, ale už půl roku se nic neděje? Slyšela jsem, že v takovém případě smlouva po roce vyprší?

Jedná se o prodej rodinného domku, ale inzerce není dostatečná. Bohužel otec podepsal exkluzivitu RK Bart reality. Ve smlouvě jsou sankce jen pro něj. A realitka má vlastního rozhodce. Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
anonym

Podivejte se jeste jednou do smlouvy. Tam by mel byt datum , na jak dlouho smlouvu uzavreli.

  • iv-

Další odpovědi
Hlada

Nedejte na to, co vám kdo řekne. přečtěte si důkladně smlouvu, podmínky odstoupení a sankce. Podepisovat exkluzivitu byl nerozum. Mnohé realitky vydělávají právě na sankcích při odstoupení klienta.

tom004

Nechci být po „bitvě generálem“,ale,pře­číst si ve smlouvě,že má realitka vlastního rozhodce,tak odejdu.Slušná realitka,dnes uzavírá exkluzivní smlouvy na dobu určitou (3 měsíce).Pokud v té době nedojde k prodeji,smlouva je automaticky ukončena.A pokud by došlo na rozhodce,toho určí příslušný oprávněný úřad.Dopručuji,pře­číst si odstavec o výpovědní lhůtě.Většinu smluv,je třeba písemně vypovědět 2 měsíce před skončením smlouvy.A nemusí být uzavřena,podle ustanovení,pouze na 1 rok.

stejsky

Jak jste poznal, že inzerce není dostatečná? Pokud se dům za půl roku neprodá, tak možná není problém v realitní kanceláři, ale v ceně 😉