Otázka pro odborníka – explorer.exe se chtěl připojit…

explorer.exe se chtěl připojit na internet ICMPv6 někam ff02::1:ffcd:9871
Byl k tomu důvod? O pár dní později se tam chtěl připojit i igfxsrvc.exe. Co mají tyto programy dělat na internetu? Kaspersky nic nenašel. O S V i s t a
Doplňuji:
Z nainstalov. progr. bych tipoval Inkscape 0.48.2, potom Terragen 2 z Planetside, možná XenoDream 1.5 ale spíš ne. Animated Chart 2.2, Apophysis 2.0, AviSynth, calibre od Kovid Goyal, Defraggler od Piriform bude čistý, Celestia také. Zbývá GoogleUpdate.exe který se chce pravidelně vyvenčit na Net každý den. Každopádně zkoušení různých vnitřních programů připojit se na Internet nepovažuji za normální. Když se chce připojit Java, budiž. Ale aktualizace přichází jinak. ?

Nejlepší odpověď
SeptikB

explorer je hlavní proces windowsu, který zobrazuje plochu a hlavní panel; igfxsrvc je systémový proces, pravděpodobně ovladač grafické karty. Nevím o jediném důvodu, proč by se měli připojovat na internet, nemají tam co dělat. Možná to jsou nějaké aktualizace, ale spíše máte v PC vir, který vám tam dělá nepořádek.

Další odpovědi
arygnoc

nejde mi do hlavy, jak jste zjistil, že právě explorer.exe sa snaží připojit k netu.
po spuštění pc a „nic nedělání“ se obyčejně aktualizují virové databáze antiviru.
Zkuste ve správci úloh sledovat, které procesy zatěžují CPU a paměť a podle toho vydedukovat, co se děje.
Doporučuji vyčistit pc (software), případně reinstalaci.

ddarent: explorer.exe není prohlížeč.

DDarent

nechtěl se ti aktualizovat prohlížeč, když máš nakonci exe?
Doplňuji:
to, že explorer vpodtatě řídí ovládání PC vim, protože sem ho jednou ve správci úloh vypnul, a všechno zmizelo, ale moc sem nepochopil, proč by se chtěl připojovat k internetu…

anonym

Program který hlídá příchozí a odchozí spojení to hlásí. Nepamatuji, že by se někdy chtěl obyčejný explorer připojovat na Net. Hlásí mě to nějaký defense režim.
Dokážu občas odhadnout která aplikace potřebuje aktualizovat. Tu povolím. Na takové bych se neptal.

arygnoc

hm, neznám program, který by mi řekl, co konkrétně vyžaduje (tedy který exe soubor) připojení na net.
rád se nechám poučit, jistě dobrá věc.

arygnoc

už jsem našel, zase jsem moudřejší, díky.

anonym

Nepalcujte vše co se vám zdá.