leachim

Otázka k seřízení jawy 175/356 konkrétně zapalování :)

http://www.you­tube.com/watch?v=qu9e­YnFqck0
Lze takle i seřídit 175tku?
jako né uplně přesně ale jako stejným spůsobem ? :)

Odpovědi
mosoj

Ano je to stejné, jenom ta hodnota předstihu ( počet mm před horní úvratí) bude se trochu lišit. Kolik to je, ale nevím. Ty mezery na kladívkách jsou stejné.

Hlada

Je to obecně platný návod. Prakticky to ale na 175 nepůjde. Šupléru nedostaneš mezi válec a nádrž. Používá se měrka, která se zašroubuje místo svíčky. Místo alobalu je přesnější použít ohmetr nebo žárovku.
Odtrh je 0,3 – 0,4 mm, předstih 3,8 – 4 mm.

honza19hk

ano jen přestih nebude stejný jako u pionýra.

mojitek

jj,je to podobný ja u fichtla.Nejdřív zkontroluj kladívko-musí být zarovnané,bez sra..ek atd.Dej píst do HÚ (horní úvrati)a seřiď nejdřív odtrh,což je přesně 0,35 mm(0,3 je málo a 0,4 zas moc)-používá se ta měrka.Pak se šteluje předstih,což je 4 mm.
Já na mašinách používal mikrometr který se našrouboval namísto svíčky a měl jsem to na desetinu mm přesně.Jinak ty hodnoty předstihu se můžou malinko lišit,protože dnes se používá palivo s vyšším oktanovým číslem.Jde o to to seřídit a podle poslechu motorujestli je předstih ok nebo ne.