pusinka50

Otázka asi spíše pro dámy. Šperky z českých granátů už úplně vyšly z módy? Domníváte se, že do módy zase přijdou?

Myslím ty tmavě bordové malé kamínky:))…Jsou jich plné obchody, ale na žádné ženě je nevidím. Sledujete dámy módu? Protože nebudu čekat 20 let na to, až se granátové šperky zase budou nosit…:-))

Po vašich odpovědích, za které děkuji, doplňuji: Můj syn už pomalu plánuje svatbu. Chtěla bych znát pocitový váš názor, kdybyste viděli(y) na jeho matce -ženě v pokročilejším věku- granátový šperk na krku, náušnice a prsten, na té svatbě. Bude tam hodně mladých lidí. Povedu ho k oltáři. Nechtěla bych mu udělat ostudu a připadat si jako obstarožní nevkusná babička.

Nejlepší odpověď
Drap

Myslím, že pěkný šperk z granátů je stále modní. U nás se velice často objevují dovážené napodobeniny. O naše granáty je stále velký zájem převážně v zahraničí.

Další odpovědi
led

Sú ľudia ktorí diktujú módu tým, ktorí sa podľa ich diktátu správajú
Sú ľudia, ktorí zasa nosia to, čo sa im, nie módnym tvorcom a výrobcom, páči, čo sa im podľa ich názoru hodí. Móda sa v základoch opakuje. Staré raz bude nové a nové bude staré.

redy

Tak to můžeš bejt úplně klidná, hodnotný šperk nikdy nevypadá lacině.

A pro starší dámu se hodí.

yuko

Číňané a Japonci si v Praze kupují české granáty jako vzácný šperk a suvenýr z ČR. Módní nebo ne, záleží na tom? Neschovávejte tuto památku doma v šuplíku a vemte si šperky z českých granátů. Mladí je budou obdivovat a možná se tak díky Vám stanou zase
módní.

anonym

dneska je jedno kdo co nosí, všechno je módní. nakonec mi to připadá, že čím je člověk hloupěji oblečen, tím víc je IN. za komanče jsem nosil kožený kalhoty, kož.bundu a všichni na mě koukali jak na vraha. dneska můžeš mít ty granáty nastřílené do holého za.ku a všem to bude u pr… 😁

pucipuci

Jde o to, že dříve bývaly zasazeny do obyčejného bižuterijního kovu. Který se opravdu už nenosí. Kdyby byly např ve stříbře, není co řešit. V modě jsou jasné kameny a to granáty svou temnou barvou kazí. Jako matka bych si na svatbu vzal perly, u těch se nepozná, jestli jsou nebo nejsou pravé a myslím si, že by to nikdo ani neřešil a snad ani nepředpokládal, že pravé jsou, navíc se hodí ke každému oblečení.

GejzaHruska

Miluju granáty, v těch obchodech tedy asi nejsou české, spíš zahraniční, bratranec dal svě nastávající granátový zásnubní prsten, takže za mě granáty ano :)
a příklad pěkných granátových šperků https://www.ep­pi.cz/vyhleda­vani/granat

Zdroj: https://www.ep­pi.cz/vyhleda­vani/granat

Jakub Tlapal

Podle mě žádné šperky nikdy nevyšly z módy. Záleží, jaký má kdo vkus. Manželka má taky zlatý prsten po babičce a je teda pravda, že ho nenosí, ale má ho doma vystavený jako památku 🙂 . Ona je spíš na stříbrné šperky a jen takové decentnější. Za těch 20 let, co jsme spolu, tak se to u ní změnilo, takže teď mám alespoň inspiraci na dárky. Náušnic atd. není nikdy dost 😁 .