Opruzený zadeček u dítěte

Dobrý den, mé 4!!! leté dceři se asi poprvé v životě strašně, ale strašně oprudil zadeček, velmi ji to bolí, zadek má červený a jakoby rozežraný do krve. Stěžuje si na to dva dny. Zadeček samozřejmě myjeme a natíráme průběžně olejíčkem. Nemá někdo nějaký jiný – lepší – tip?

Odpovědi
ignatz

Zkuste dětský zásyp s heřmánkem, případně Kalciovou mast, prodává se pod názvem Calcium Panthothenicum v lékárně.

Krugerka

Bepanthen nebo speciálně připravená mast na zadeček – tzv. "rybí mast

Nuk nuk

Ono jakmile jde o pokožku, je velice individuální, co komu pomůže.
Olejíčkem bych to nenatírala, tenmůžepodrážděné místo ještě víc dráždit a holčičku to bude pálit.
Nám se osvědčila klasická mast Rybilka – buď vážená z lékárny nebo se teď prodává ve velké tubě a pak Sudocrem, švýcarský krém, který příjemně voní,je sice dražší,ale nám pomáhal.
A pak bych možná,teď v létě, nechala slečnu pobíhat (v rámci možností)„větrat“ zadeček, tj.s neoblečeným. Vím, že dnes se to moc nedělá, ono je asi dost důvodů proč, ale stačí třeba jen doma, prostě aby pokožka alespoň chvilku dýchala.

dandyd

Kupte v lékárně Imazol, který se používá na již vzniklé opruzeniny, ostatní tady zmiňované bych doporučila spíše pro prevenci.

pivina

Dobrý den,nám vždycky pomohla Ondřejova mast.

Luciefie

používáme Rybilku, to je obyčejná mastička z drogérky, která se vždycky osvědčila

Jolllie

Nám také velice pomáhal Imazol. Účinná látka je Clotrimazol a používá se na všechny mokvavé rány takže stoprocentně nepálí a je všestraně využitelný :) jinak souhlasím s větráním. Taky nám pomohl odvar z řapíku (či řepíku?) … vodu jenom na žínku nebo do koupele :)

Phoebe

exituje přímo mast na dětské opruzeniny, je to rybí mast, prodává se v lékárně bez lékařského předpisu, je to kalíšek s bílou mastí, která páchne jako mrtvá ryba, Ale pomáhá…

pozor při kontaktu s textilem dělá zažloutlé skvrny, které nejdou pořádně vyprat a páchnou!

Zdroj: vlastní zkušenost…jsem matka 2 dětí

Lurenka

Je potřeba zkusit plenky, které vyhovují a k tomu kvalitní kosmetiku. Nic jiného na to nepomůže…

Sabulak

Ahoj, jaké plenky kupujete vy? Jako myslím, jakou značku? A už kupujete pants? Jak ty se vám osvědčily?

Lailinka

Ahoj, my jsme pants začali kupovat Bambo Nature. A super, jsme spokojeni. Osvědčily se suprově.

Cizecek.M

My jsme od začátku kupovali plenky značky Bella Happy. A to proto, že jsou krásně savé, perfektně sedí a mají ten výřez na pupíček. To jsme ocenili hodně.

Kukulinek

Příspěvek smazán administrátorem.

GabulkaA

Když jsme s tím bojovali, tak jsme komplet změnili vlhčáky a i kosmetiku. Používali jsme no name a změnili jsme to za Bella Happy a super. Všechno se upravilo. Tak zkus tohle.

Sabulak

Je to tak. Taky jsme tohle udělali jako první, když se opruzeniny objevily. A pomohlo to.

Kikulinka85

My jsme teda nepoužívali no name, ale docela známé značky a taky teda musím říct, že ta Bella Happy se nám osvědčila nejvíc.

GabulkaA

Tak super :) Tahle značka je super. Oni mají vše pro miminka. Nakupuju tu jejich značku moc ráda.