nevim8

Opravdu se na tom dá vydělat?

Mohl by mě někdo přiblížit k tomu jak mohou výrobci vydělávat na jogurtu za 3,90??

Odpovědi
Filip84

Nemusíš nutně vydělat ani výrobci, ani prodávajícímu, ani Kč 0.01.

Pokud je ta položka v akci, může se prodávat za nákupní cenu, nebo klidně i pod ní. Dost časté je to s alkoholem: dá se tuzemák za nákupní cenu, nebo máš na flašce lahve třeba Kč 3.00. Samozřejmě, dojde Helmut Kolenovrt a koupí čtyři flašky tuzemáku. S tím se počítá: jeden z padesáti. Zbytek lidí si k tomu koupí něco, a na tom vyděláš. To je smyslem té akce: na akční položce nevyděláš nic, nebo nula, nula, prd, ale máš statisticky podchyceno, že ti ti lidi stejně koupí i předražené krámy, protože krom důchodců, charitoshů a podobných živlů, většina normálních lidí nechodí obchod od obchodu s letákem v ruce. Dejme tomu, že se chtějí namrdat, obchod XY má v akci ten Schnaps, který jim šmakuje, tak udělají nákup v obchodu XY, až třeba na pár položek, které kupují v obchody YZ. Když by měl jejich oblíbený Schnaps v akci obchod YZ, udělají velký nákup v obchodě YZ, a do obchodu XY půjdou jenom pro to, pro co speciálně chodí do obchodu XY.

Další možností je končící expirace. Pokud zboží končí expirace, tak se zlevní, a o kolik lze to zboží zlevnit, tak to už je věcí politiky toho kterého konkrétního řetězce. Jeden může zlevňovat maximálně o 30%, druhý o 25%, třetí o 50%, a máš i takové, kde se běžně zlevňuje o 75%. Jde o jednoduchou věc: když jde akce, náklady na slevu jdou na centrálu. Když je sleva, náklady na slevu jdou na obchod, no a když se zlevní o 75%, je to pod nákupkou. A každý se k tomu staví jinak.

Naprosto stejně funguje záruka spokojenosti: Vincent Vyjebanec dojde takto v březnu do řetězce XY, koupí stan, čtyři karimatky, čtyři spacáky, čtyři kempingové židle, kempingový stůl, grill, plynový vařič. Má záruku spokojenosti 90 dnů, dejme tomu. Tak dojde na konci května, že to chce všecko vrátit skrze záruku spokojenosti. Stan podřený a potrhaný, karimatky otlačené od šutrů a ošoupané, spacáky to samé, židle rozviklané, stůl podřený, vařič opálený. Řekněme, že to je nákup za Kč 10,000.00, ať se to dobře počítá. Ta holka za kasou zavolá vedoucího dne, vedoucí dne zkontroluje účtenku a to, co je v podmínkách té nabídky, třeba to, že k tomu má původní obal (Vincent Vyjebanec má, ví, je chytrý jako opice!), s úsměvem vyplatí v hotovosti Vincentovi Vyjebanci Kč 10,000.00, to zboží odnese do skladu, tam ho dá do nějaké přepravky na vratky, jakmile přijede závoz, tak jak je přepravka plná (nebo jak uplyne lhůta pro její odeslání, obchod od obchodu se to liší), tak po vyložení zboží a naložení odpadu se naloží i paleta s vratkami a odjede na centrálu. Tam tu paletu vyloží, dojde k tomu Larisa s Vasilem, v oranžových vestách, karimatky hodí mezi karimatky, stan mezi stany, plynový vařič mezi kovový odpad etc. etc., no a až je container plný, tak dojede firma pro svoz odpadu, no a skončí to na skládce.

To přece ničemu nevadí – nevyděláváš tím, že prodáváš zboží, ale tím, že točíš peníze. Podívej se, sakumprásk s dopravou, i s tou likvidací odpadu, kterou zaplatíš, máš, dejme tomu, na to náklady Kč 3,500.00 (na hadrech a průmyslovém zboží je +100%), jinak bys to neprodával. Vincent Vyjebanec ti „půjčil“ na 88 dnů Kč 10,000.00 – Kč 3,500.00 = Kč 6,500.00. Těch Kč 6,500.00 jsi 88 dnů točil a vydělaly ti, řekněme, Kč 650.00, reálně víc, ale ať nežeru. Takže už máš škodu pouze Kč 2,850.00. Ten Vincent Vyjebanec, sice, zničil zboží v nákladu za Kč 2,850.00, ale protože se s ním nehádáš, vždycky mu s úsměvem vrátíš peníze za zničené zboží a ještě mu poděkuješ, tak za těch 88 dnů ti dal Vincent Vyjebanec, i s celou rodinou a známými, protože, samozřejmě, šíří dobré reference, vydělat dalších Kč 5,000.00. Takže, i když jsi vyhodil v nákupce, nákladech na likvidaci odpadu a dopravě Kč 3,500.00, vydělal jsi Kč 5,650.00. Kč 5,650.00 – Kč 3,500.00 = Kč 2,150.00. Všichni jsou spokojení: spokojený je Vincent Vyjebanec, protože měl ty krámy „půjčené“ 88 dnů zadarmo. Spokojená je prodavačka, která mu ty krámy dovezla, protože díky tomu, že Vincent Vyjebanec chodí na nákupy, má na chleba. Spokojená je Larysa i Vasil, co likvidovali ten odpad. Spokojení jsou chauffeuři, kteří to zboží zaváželi a vyváželi jako odpad. Spokojený je majitel skládky, protože jsi mu zaplatil za to, že na ní to zboží skončilo. A, prosím pěkně, takových Vincentů Vyjebanců, nebo Helmutů Kolenovrtů, co přijdou s letákem v ruce a koupí jenom ty tři položky, které jsou lákadlem, je úplné minimum. A i na nich vyděláš. Tak v čem je problém.

My nemáme ekonomiku postavenou na průmyslu, na vytváření hodnot, dávno ne. Máme ekonomiku postavenou na otáčení peněz, pochop to!

Rokio

Takhle levný jogurt jsem v poslední době nikde neviděl.

Drap

Pokud by nevydělávali, tak to nebudou dělat. Nejedná se v tomto případě o nějakou prošlou dávku?