Maaara

ohledně hry far cry

dostal jsem se až do myse s názvem „loď“ a nakonec tam prileti vrtulnik a ja nevim co mam delat protoze nejde nijak znicit a dycky me zabije

Odpovědi
iceT

Na ostrove pred vami sú dva tábory. Ak nechcete strieľať, tak pristaňte s člnom medzi nimi na malej pláži medzi skalami (je tam vrak tanku). Postupujte vpred a takto obíďte kopec a odzadu sa dostaňte k táboru naľavo. Tam sa dá vystriehnuť, keď sa nikto nepozerá a vojsť do stanu, zobrať tri výbušniny a tak, ako ste prišli, sa vrátiť. Teraz sa máte dostať k veži, ktorú treba zničiť. Je na ďalšom ostrove, preto nechoďte pešo, ale sa vráťte na čln a obíďte si tábor s vojakmi (ak ste ich nezabili). Tam sú na vode dva bojové člny. Jeden získajte a druhý dorazte. Na ostrove s vežou je na východnej strane tábor s nepriateľmi. Vy sa odvezte na západnú stranu. Člnom postrieľajte vojakov na brehu a vystúpte. Máte tu buginu. S ňou sa dovezte k veži a pár vojakov cestou s ňou zničíte v pohode. Pri veži sú ďalší vojaci. Keď je po nich, vbehnite do veže a umiestnite tam výbušninu. Vybehnite von, kým nedôjde k explózii. Do tábora na východe ostrova nemusíte ísť. Armor a lekárničku máte aj vo veži a nič zaujímavé tam nie je. Len ďalšie vozidlo, ale na tak malom ostrove je vám zbytočné. Dovezte sa buginou na pobrežie na druhej strane (alebo sem príďte opäť s člnom). Tu opäť strážia prechod medzi ostrovmi dva bojové člny. Zbavte sa ich posádok a preplávajte na ostrov oproti.
Buď môžete ísť z prednej strany prestrieľať sa hore na kopec a po moste prejsť až k veži, ale jednoduchšie sa mi zdá opäť ísť zo zadnej strany ostrova. (tak, či tak, pozor na raketometčíka pri veži). Pristaňte zozadu, na pláži je pár vojakov, no kryjú sa, tak ich je ťažšie dostať z člna. Po ich likvidácii vybehnite hore schodmi a dostanete sa priamo k veži. Vstúpte, umiestnite výbušninu a vzdiaľte sa. Teraz sa potrebujete dostať k tretej veži na treťom ostrove.
Tu pri druhej veži máte rogalo, ale k veži sa na ňom nedá doletieť, len na druhý ostrov. Ja som na ňom zletel len dole k člnu. Prístup k veži je dosť obtiažny. Najlepšie je ísť člnom na západnú stranu ostrova a zozadu sa vracať opäť na východ a vystúpiť na pláži, kde vidíte na kopci vežu, ktorú treba zničiť a tiež sú tu dve obyčajné, strážne veže, v ktorých sú sniper a raketometčík, tak pozor. Tých zničte ostreľovačkou ešte skôr, než vstúpite na pláž. Potom keď vystúpite, na ceste by malo k vám prísť vozidlo. Vyjdite hore k veži, tam je pár vojakov a odstavená ďalšia bugina. Urobte s nimi poriadok a zničte aj poslednú vežu. Na druhej časti ostrova je vojenský tábor. Nemusíte tam ísť, ale okrem armoru a lekárničiek si tam môžete doplniť muníciu.
Po zničení tretej veže je tu posledná úloha, zničiť loď. Máte dve cesty.
Prvá: Vydajte sa na západnú stranu ostrova, ale po ceste, čiže dole od veže a doľava. Na rázcestí sa dajte hornejšou cestou, dostanete sa k rogalu. S ním doleťte na loď.
Druhá: Jednoducho vezmite čln, doplávajte k boku lode a vylezte po rybárskej sieti, ktorá z nej visí. Nech idete na loď akokoľvek, najprv sa treba zbaviť snipera a raketometčíkov, ktorí sú na palube a bránia vám v nalodení sa. Keď už ste na palube, vybehnite hore na veliteľský mostík a tam vezmite výbušninu (tiež si vezmite raketomet). Musíte ju umiestniť k nádrži. To je vzadu, pri vlajke. Tam na nádrž, na vyznačené miesto umiestnite výbušninu a utekajte na prednú časť lode. Tam vás výbuch nezasiahne. Po výbuchu príde Boss Crowe vo vrtuľníku, ktorý po vás bude strieľať ako šialený. Musíte ho zničiť. Najsilnejšie sú rakety, ale je ho problém trafiť. Mne sa najlepšie útočilo z veliteľského mostíka, takže hneď po výbuchu som utekal tam. Raz z jedných dverí vykuknúť, raz z druhých a páliť po ňom. No ako keby toho nebolo dosť, loď sa potápa a treba ho zničiť, než sa potopí celkom. Keď už voda doráža na mostík, tak vylezte na strechu a kryte sa za stožiarom.
Doba hrania sa má predlžovať veľkosťou levelov, ďalšími levelmi, množstvom questov a nie náročnosťou a nemožnosťou ukladania pozície a každý je radšej, keď za dve hodiny objaví nové lokácie, niečo vyrieši, a nie aby 100 krát videl ten istý úsek cesty, končiaci smrťou. Viacerí chvália nemožnosť savovať, že to predĺži hraciu dobu o mnoho hodín – áno, ale o hodiny zúfalstva. Je jednoduchšie zvýšiť obtiažnosť, než vyrobiť 30 levelov, namiesto 20.
Tu vám presnejšie neporadím, lebo osobne som mal s tým vrtuľníkom dosť problémy a dostal som na ltt. Podstatné je presne sa trafiť raketami. Po jeho zničení budete prenesený ďalej.

kompletní návod na celou hru
http://www.ab­cgames.cz/defau­lt.asp?p=navo­dy_zobraz&id=6429
jen nevím,na jaké konzoli to hraješ,toto je na ps3