fialová

Obsahuje některá káva chemicky vytvořený kofein?

Sousedka rozjíždí kampaň na"zdravou kávu s reishi"=zázračná houba a na svých prezentacích uvádí, že některé kávy/rozpustné/mají chemicky vytvořený kofein a proto je ta její káva vlastně ještě zdravější.Proto ta otázka na chemický vyráběný kofein.

Nejlepší odpověď
mosoj

Jak se prezentuje něco jako že to je zázračné, je to spíš podezřelé než zázračné.
Mám na mysli pravou kávu.
Zde je jeden z mnoha odkazů o tom jak se kávy upravují.
http://www.douwe-egberts.cz/Abou­t/Howcoffeeis­made/Pages/Sprcha­nebolazenVyro­bakavybezkofe­inu.aspx?acti­veDrawer=9

Také existují nějaké nepravé kávy do kterých se přidává kde co třeba i fíky. Tak proč tam nepřidat nějaký zázrak, třeba houbu.
Tam bych se nedivil kdyby někdo přidal synthetický kofein. Takévéto břečky nejen , že nepiji ale ani jsem je neměl v ruce.

K léčebným potřebám jsou účinné čaje nebo výluhy.