Avatar uživatele
iwetax

Obezita- mám nárok lékařskou pomoc?

Mám BMI 31,60. A neuvě­řitelnou chuť jídlu. Klidně sním 10párků s 10.rohlíky. Požitek z jídla mám obrovský. Chtěla bych se zeptat zda mám nárok na nutriční poradkyni nebo na dietní sestru?

V těhotenství jsem měla cukrovku a chodila jsem k dietní sestře která mi sestavovala jídelníek a radila. Já jídelníček dodržovala a až do 28t.t. jsem ztloustla jen 2kg.

Byla jsem u své obvodní lékařky a ta mi řekla , že mam míň jíst (to si můžu přečíst v každém časopise). Sama to určitě nezvládnu. Můži jít k nutričnímu poradci sama bez doporučení svého lékaře?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, annas, zdeny, Sandy, Jahoda, BENYTA před 5065 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
1popelka1

K nutričnímu poradci můžete jít i bez doporučení lékaře, alespoň mou maminku vzali.

Doplňuji:
Navíc v mnoha wellness studiích a posilovnách pracují i výživoví poradci, kteří vám poradí a zkombinují dietu se cvičením, aniž byste se v takovém zařízení musela trápit a cítit se trapně .

A různé programy jako Diana(klub-diana.cz), stob.cz, které pořádají různé kurzy…

Upravil/a: 1popelka1

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Sandy

Doporučení mít skutečně nemusíte. Zkuste centrum v odkaze, většinu služeb tam (jako v jednom z mála) hradí zdravotní pojišťovna. Je tam číslo i na bezplatnou linku, kam můžete zavolat a domluvit se. Pomůžou Vám sestavit jídelníček a pokud bude třeba, udělají Vám i např. bandáž žaludku (i tu hradí pojišťovna).

Zdroj: http://www.is­care.cz/cplo.html

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ReHu

Pokud si sama neurčíš pravidla a nebudeš je dodržovat, ani sebelepší nutriční poradkyně ti nepomůže. I pravidla od ní se totiž musí dodržovat. Tedy nemusí, ale pokud chceš shodit pár kil, pak ano.
A co se týče klubu Diana – před pár lety jsem s nimi byla na týden v Mariánkách. Vcelku dobré, ale vzhledem k tomu, že to byla akce zaměřená na redukci, mám za to, že lečo z konzervy, toustový chleba k snídani a smetanový jogurt není to pravé ořechové.

Zkoušela jsi sama snižovat jednotlivé porce a jíst třeba každou hodinu něco malého? A procházky či jízda na kole v tempu? Je potřeba min 60 min. Organismus se cca 20 min zahřívá a spaluje až pak. A také je rozdíl, jestli tělo spaluje cukry nebo tuky. Proto je potřeba mít akorátní tepovou frekvenci.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
vyneve

nechte se doporučit do dietního centra(obezito­logie) případně najít doktora, který vám předpíše léky na hubnutí: anorektika-sibutramin.

to by vám mohlo velmi pomoci, protože snižují chuť k jídlu. bandáž žaludku (zatím nejlepší léčba obezity) myslím, že vám pojišťovna nezaplatí-zatím jste ještě málo obézní :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jerzy

Odborny wellness poradce,ktery je svami neustale v kontaktu a radi vse online(mobil,sky­pe,icq …).Odpada tedy nutnost nekam dochazet.

Zdroj: www.hubnete.cz/rychle­aschuti

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kájina

Nutriční terapeut je určitě dobrá věc, aby Vám poradili jaké potraviny jsou vhodné a jaké aktivity Vám pomůžou. Ale píšete, že máte z jídla velký požitek. Mnoho lidí jí nadměrně i z toho, že kompenzuje jídlem svůj stres, aniž by se uvědomoval že jí proto že tělo strádá psychicky z nervů a tak si vyžaduje dodat dobrou náladu třeba jídlem. Je dobré se zamyslet nad tím, zda nemáte nyní nějaké stresové návyky

před 5052 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
1popelka1

Vůle vydržet, změnit životní styl (jídlo i pohyb) je samozřejmě základ. Bez toho nepomůže ani Cajthamlová s Havlíčkem 🙂

Diana je jen jedna možnost z velkého výčtu.

před 5065 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek