iwetax

Obezita- mám nárok lékařskou pomoc?

Mám BMI 31,60. A neuvě­řitelnou chuť jídlu. Klidně sním 10párků s 10.rohlíky. Požitek z jídla mám obrovský. Chtěla bych se zeptat zda mám nárok na nutriční poradkyni nebo na dietní sestru?

V těhotenství jsem měla cukrovku a chodila jsem k dietní sestře která mi sestavovala jídelníek a radila. Já jídelníček dodržovala a až do 28t.t. jsem ztloustla jen 2kg.

Byla jsem u své obvodní lékařky a ta mi řekla , že mam míň jíst (to si můžu přečíst v každém časopise). Sama to určitě nezvládnu. Můži jít k nutričnímu poradci sama bez doporučení svého lékaře?

Nejlepší odpověď
1popelka1

K nutričnímu poradci můžete jít i bez doporučení lékaře, alespoň mou maminku vzali.

Doplňuji:
Navíc v mnoha wellness studiích a posilovnách pracují i výživoví poradci, kteří vám poradí a zkombinují dietu se cvičením, aniž byste se v takovém zařízení musela trápit a cítit se trapně .

A různé programy jako Diana(klub-diana.cz), stob.cz, které pořádají různé kurzy…

Další odpovědi
Sandy

Doporučení mít skutečně nemusíte. Zkuste centrum v odkaze, většinu služeb tam (jako v jednom z mála) hradí zdravotní pojišťovna. Je tam číslo i na bezplatnou linku, kam můžete zavolat a domluvit se. Pomůžou Vám sestavit jídelníček a pokud bude třeba, udělají Vám i např. bandáž žaludku (i tu hradí pojišťovna).

Zdroj: http://www.is­care.cz/cplo.html

ReHu

Pokud si sama neurčíš pravidla a nebudeš je dodržovat, ani sebelepší nutriční poradkyně ti nepomůže. I pravidla od ní se totiž musí dodržovat. Tedy nemusí, ale pokud chceš shodit pár kil, pak ano.
A co se týče klubu Diana – před pár lety jsem s nimi byla na týden v Mariánkách. Vcelku dobré, ale vzhledem k tomu, že to byla akce zaměřená na redukci, mám za to, že lečo z konzervy, toustový chleba k snídani a smetanový jogurt není to pravé ořechové.

Zkoušela jsi sama snižovat jednotlivé porce a jíst třeba každou hodinu něco malého? A procházky či jízda na kole v tempu? Je potřeba min 60 min. Organismus se cca 20 min zahřívá a spaluje až pak. A také je rozdíl, jestli tělo spaluje cukry nebo tuky. Proto je potřeba mít akorátní tepovou frekvenci.

vyneve

nechte se doporučit do dietního centra(obezito­logie) případně najít doktora, který vám předpíše léky na hubnutí: anorektika-sibutramin.

to by vám mohlo velmi pomoci, protože snižují chuť k jídlu. bandáž žaludku (zatím nejlepší léčba obezity) myslím, že vám pojišťovna nezaplatí-zatím jste ještě málo obézní :)

Jerzy

Odborny wellness poradce,ktery je svami neustale v kontaktu a radi vse online(mobil,sky­pe,icq …).Odpada tedy nutnost nekam dochazet.

Zdroj: www.hubnete.cz/rychle­aschuti

Kájina

Nutriční terapeut je určitě dobrá věc, aby Vám poradili jaké potraviny jsou vhodné a jaké aktivity Vám pomůžou. Ale píšete, že máte z jídla velký požitek. Mnoho lidí jí nadměrně i z toho, že kompenzuje jídlem svůj stres, aniž by se uvědomoval že jí proto že tělo strádá psychicky z nervů a tak si vyžaduje dodat dobrou náladu třeba jídlem. Je dobré se zamyslet nad tím, zda nemáte nyní nějaké stresové návyky

1popelka1

Vůle vydržet, změnit životní styl (jídlo i pohyb) je samozřejmě základ. Bez toho nepomůže ani Cajthamlová s Havlíčkem 🙂

Diana je jen jedna možnost z velkého výčtu.