Jiří Bohumil

O co může jít? Spuštění stránek poradna.net je u mne zablokováno antivirem.

V NB mám instalován antivirový balík ESET Internet Security. Dnes při spuštění stránek poradna.net, z Google Chrome, se mi zablokoval přístup a napsala hláška" Nalezena hrozba!/ Stránka obsahuje potenciálně nebezpečný obsah/ Hrozba: HTML/Scrlnject.B trojský kůň/ Přístup na tuto stránku byl zablokován, Váš počítač je v bezpečí".
A pokud si je spustím z odkazu v emailu, stránky se mi sice otevřou, ale při spuštění konkrétního oboru dotazů (Počítače, Kutilská) se mi opět přístup zablokuje a vypíše se mi rovněž tato hláška.
Nevíte, o co by mohlo jít? Nemáte podobný problém? Antivir ani nedává možnost „překročení“ této hrozby a otevření stránek. Ale ani se o to raději nesnažím.

7.11.- tak už to zase jde, tak nevím, čím to mohlo být.
Ten „trojský kůň“ v počítači nebyl (zaplať pánbůh), byl jsem před ním jenom varován.Takže likvidovat jsem jej nemusel. Ale dnes už vše opět bez problémů.
Dík za reakce.

Nejlepší odpověď
Kepler

Nevím jak to chodí u ESET, ale bylo by dobré spustit antivir a nalezený trojan přemístit do truhly. Prostě odstranit.

Další odpovědi
ivzez

Poradnu net navštěvuji dost často, naposledy dnes po půlnoci.
Nikdy jsem nezaznamenala žádný problém.

aliendrone

No, protože shodou okolností také mám ESET, tak jsem to zkusil – a NIC! Žádný problém, žádné blokování, žádná hláška.

Tudíž – čekni si svoje doplňky Chrome (myslím, že odtud fouká vítr, to žes je stáhl přímo od googlestoru vůbec nic neznamená, právě NAOPAK!), promaž historii i sušenky včetně cache prohlížeče. BTW – předpokládám pochopitelně že máš platnou licenci a aktuální verzi včetně virové databáze! To víš, jsou „experti“, kteří si cracknutý antivirák odněkud sosnou, to už znám! Tam ale není pomoci. ;) :D :D

Kepler

Někdy ty antiviry zbytečně plaší. Stačí třeba neověřený zdroj, nebo, že by to MOHL být virus a už to bije na poplach. Já jsem už vyzkoušel několik antivirů (ve verzi zdarma a nakonec jsem zůstal u Microsoft Security a mám pokoj. Občas se mi objeví varování, abych soubor neotvíral, tak to respektuju a je vymalováno.

aliendrone

Keplere, s Mrkvosoft security máš pokoj právě proto, že tahle „vymoženost“ neobjeví hrozbu či virus ani kdyby ji kousl rovnou do víš kam. V kombinaci s Wexploderem… no, už ti chybí jen Outlook k dokonalosti! ;) :D :D

Ale fakt je, že před mnoha lety jsem přejmenoval jeden soubor z „game.exe“ na „crack.exe“, pročež po skenu pomocí Kaspersky AV byl okamžitě vyhodnocen jakožto virus! Tolik ke schopnostem detekce AV programů. ;) :D :D

Kepler

Sice tomu prd rozumím, ale mně všechny ty antiviry zdarma přijdou na stejno. Ten od Mikrosoftu aspoň něco občas najde. Prohlížeč: právě na radu Bohumila jsem přešel na Google Chrome a jsem spokojen, i když si na něj teprv zvykám. Když dám stránku do lišty, už ji pak někdy nenajdu, asi to ještě neumím. Předtím jsem měl Mozilla Firefox a byla to hrůza.