3l

Nstavení celkového formátu videa???

Nevíte někdo jak nastavit při ukládání také celkový formát videa v programu Format Factory?? Nikde to nemůžu najít…
Doplňuji:
děkuji, chtěla jsem si změnit rozlišení filmu, udělala jsem všechno podle návodu ale když předělaný film spustím, tak se mi otevře opět ve stejném rozlišení,nevíte co s tím??

Nejlepší odpověď
P.T.

Po spuštění programu máte v levé ovládací liště rozbalenou nabídku „Video“ a v ní sloupcovitě uspořádány různé formáty s ikonama (např. MKV, AVI, MPEG, WMV, atd.). Dále tam jsou rozbalovací nabídky Audio, Obrázek, ROM zařízení\DVD\CD\ISO a Pokročilé.

Klikněte na formát, do kterého chcete video převézt (buď přímo formát nebo úplně nahoře je ještě možnost "vše do mobilního zařízení), otevře se nové okno.

Pokud kliknete na „vše do mobilního zařízení“, otevře se okno, kde si můžete video buď převézt do daného formátu s přednastavenými parametry (rozlišení, kodeky, audio, atd) nebo si zvolíte zařízení podle výrobce (Apple, Asus, Creativ, atd.) a video se podle toho převede to požadovaného formátu s požadovanými parametry podle toho konkrétního mobilního zařízení.

Pokud budete ale vybírat přímo daný konkrétní formát, do kterého budete video převádět, otevře se vám nové okno, ve kterém vybíráte soubor ke konverzi, ale také nastavujete podrobnosti o výstupním nastavení videa pomocí tlačítka „Parametry výstupu“. Tady nastavujete rozlišení, datový tok, snímkování, nastavujete i audio, případně titulky a další věci. Tady je důležité hlavně co se týče videa, nastavit „Video kódování“ podle toho, co přístroj, pro který kódujete „sežere“ (AVI – Divx, Xvid, MPEG2,…; MKV – AVC(H.264), MPEG4,…; atd.)

Poté si jen nastavíte cestu, kam nový soubor uložit a potvrdíte. Okno se zavře a vrátíte se do hlavního okna. V něm nahoře uprostřed spustíte konverzi ikonou se zelenou šipkou.