Reezo

Proč se po zapojení nabíječky notebooku připojuje a odpojuje napájení?

Zdravím, zapomněl jsem si originální nabíječku k notebooku a půjčil jsem si jinou, která v pohodě dobíjí notebook, ale když něco spustím, něco co vyžaduje výkon začne se připojovat a odpojovat napájení. Každopádně včera ještě nebyl tento problém u aplikací. Problém nastal až dnes a mám obavu, jestli jiná nabíječka něco nepoškodila.

Odpovědi
anonym

Nejenže musí bejt stejnej konektor nabíječky, ale musí odpovídat i napětí. To předpokládám, že odpovídá, ale maximální proud asi bude nízkej.

Porovnejte si hodnoty obou adaptérů.

Případně mohl ten vypůjčenej adaptér odejít.

dubraro

Protože jsi použil nevhodnou nabíječku.
Obecně existují dva druhy „nabíječek“.

  1. Tzv. cestovní nabíječka, která dokáže nabíjet akumulátor, ale ne dodávat energii pro pro provoz NTB. Její výhodou jsou menší rozměry a používá se tak, že NTB v noci nabiješ a ve dne používáš na baterii.
  2. Tzv. síťový adaptér, který je větší a výkonnější a dokáže současně nabíjet akumulátor i pohánět NTB.

Kepler

Myslím, že se na NTB nic nepoškodilo, ale na každý akumulátor konkrétního přístroje je vyžadováno určité napětí a proud dobíječky, Kdyby sis přečetl manuál, tak bys to věděl.