TEREZA.B

Nikon D3000 má při ručním ostření v režimech P, S, A možnost zapnutí dálkoměru v hledáčku. V režimu M toto nelze, proč?

Doplňuji:
Nejedná se o ostřící pole, ale o stupnici https://encrypted-tbn2.gstatic.com/i­mages?q=tbn:AN­d9GcS8zE2BptVXCu5tHuQ9IT­VGRl9GbyAqI_cVFgN_j_f­SAVu2fOQfTA

Nejlepší odpověď
mosoj

Odpovídal jsem na první otázku. Omlouvám se, přehledl jsem typ a odpovídal jsem na D 3100 !!

Prostě signalizace expozičních hodnot je u expozičního M nutná ! Jestliže jde jenom to, nebo ono je jasná volba expozičních hodnot. Předpokládám že ostřící body jsou vidět a signalizace zaostření alespoň zvuková funguje.