strkaky

Nevydařený obchod na facebooku, jak se bránit?

Dobrý den,
prostřednictvím skupiny na facebooku, jsem zakoupila „značkové“ čínské zboží, doba dodání po zaplacení měla být 15–60 dni. V 17.září jsem objednala první zboží a 8.října pak další, celkem v hodnotě 2000kč. Jelikož prodávající nepřišlo vše zboží, měla mi odeslat to co dorazilo a za zbytek mi vrátit peníze. Paní mi psala, že zboží odesílá 16.12. a peníze že pošle též. Bohužel nic nedorazilo. Psala jsem tedy paní zprávy, co je s balíčkem a následně, aby mi vrátila všechny peníze, 14.1. mi odpověděla, že druhý den se na to podívá a peníze pošle, bohužel už se zase neozvala. Zajímalo by mi tedy, co bych měla dělat a jak se můžu bránit. Děkuji

Nejlepší odpověď
Drap

Podat trestní oznámení

Další odpovědi
Front

Spíše budeš mít smolíka, tr. čin je až od 5000 Kč výše.

ivzez

Obrana je jenom jedna:
Neobchodovat (nenakupovat) prostřednictvím sociální sítě,
jež k obchodovnání/na­kupování není určena,
a na níž se spousta lidí registruje se smyšlenými údaji
(přestože tím porušuje pravidla FB).

Teď se pokuste spojit s dalšími, kteří objednali stejně jako Vy
a společně podejte trestní oznámení.