MonkeyKing

Nevíte jakým foťákem se vyfotili tyto fotky?

http://gofindmo­mo.com/

Jen pokud fotíte nebo jste viděli někde podobné fotky (barva kvalita)
Doplňuji:
Mám na mysly tyto vlastnosti:
Barvy – syté, nevybledlé
Kvalita – kolik tak mPX? Záleží na tom vůbec?

Nejlepší odpověď
anonym

Zkus upřesnit, o jakou vlastnost těch fotek se ti jedná*) – protože buďto jsem naprosto neschopen odhalit umělecký záměr a nebo skutečně jde o ´amatérské´ (příčí se mi použít méně shovívavý výraz) fotky bez myšlenky i ducha.
Jednoduše – tohle ´umí´ vyfotit kdekterý kompakt.
___
*) jediné, co odhadnu je, že použitý objetiv je střední, ale kratší, než normální…
Doplňuji:
Barvy – většina těch fotek je tak přesvětlená, že tam o „barvách“ snad nemůže být ani řeči…
Kvalita?? – ty fotky, na které jsem se koukal, mají 500×500 pix – o jaké kvalitě ´hovoříš´???
___
Kdyby ses ´vymáčknul´ – o jaké vlastnosti těch fotek ti jde, možná by ti někdo poradil. Takto opakuji – tohle ´umí´ vyfotit kdekterý kompakt – a každý člověk, který prstem dosáhne na ´spoušť´.

Další odpovědi
www

Z mobilu ti nedokáži odpovědět, ale pokud jde o originály, ulož si fotky do PC a pak se podívej na exif data, najdeš tam leccos 😉

mosoj

Uvedené fotky exify neobsahují, takže je bezpředmětné odpovídat. Odpovědět mohu cokoliv.
Doplňuji:
Barvy nevybledlé vypadají takto :
http://www.ulo­zisko.sk/obraz­ky/654067/2013_(7_5mm)_0­104_1_.jpg

Olympus EPL 3

Lamalam

Skoro každým aparátem by šlo podobné fotky udělat.

knedlik123

pravdepodobne se jedna o analogickou fotografii 6×6 cm ( Rolleiflex, Mamiya, Hasselblad, apod.)

anonym

Knedliku – je to analOGOvá (ne analogická)…
Ale – ten, kdo fotí zmíněnými značkami aparátů (Rolleiflex, Mamiya, Hasselblad) by si – fakt, takovou ostudu neudělal…

Lamalam

knedlík123 > podle čeho usuzuješ, že se jedná o formát 6×6? Oříznout na čverec jde každá fotka a na aparátu nezáleží.

anonym

Lamalam – dávám ti za pravdu – ohledně technické stránky věci…
Ale – nikdo, kdo fotí středoformátem, by na net takové ´hnusy´ nedal – to by si raději pazoury nechal urazit. 😉