tomas1541

Nevíte, jakou cenu může mít Babetta 228 z roku 1971?

Našli jsme zachovalou babettu z roku 1971 plně funkční v dobrým stavu.

Našli jako ne ukradli ale našli na půdě zahrabanou

Odpovědi
gecco

Našli?
To může být dost drahý…
😉
NOZ, § 1052
(1) Ztracenou věc vrátí nálezce tomu, kdo ji ztratil, nebo vlastníkovi proti úhradě nutných nákladů a nálezného.
(2) Nelze-li z okolností poznat, komu má být věc vrácena, a nepovažuje-li se věc za opuštěnou, oznámí nálezce bez zbytečného odkladu nález obci, na jejímž území byla nalezena, zpravidla do tří dnů; byla-li však věc nalezena ve veřejné budově nebo ve veřejném dopravním prostředku, odevzdá nálezce nález provozovateli těchto zařízení, který se zachová podle jiných právních předpisů, a není-li jich, postupuje, jako by byl nálezcem.
___
A zatajení nálezu je trestným činem – až rok (Trestní zákoník, §219)…
😉

lexx

http://motorky­.bazos.cz/mope­dy/

anonym

Zeptej se na foru přímo babetářů?
http://www.mo­torkari.cz/mo­tokatalog/babet­ta/babetta-228.html