Ella

Nevíte jak na sepsání smlouvy o „pronájmu“ auta?

Není to sice přesně to co potřebuji, ale neuměla jsem to formulovat.
Jde o tohle – máme auto, je psané na mamku, včetně pojištění. Rodiče se rozvedli a otec bude auto určitě chtít. Mamka mu z dobrého úmyslu, že nechá udělat technickou dala velký techničák a teď jí ho on nechce vrátit. Dá se nějak sepsat, že by ona nezodpovídala za případnou škodu a pokuty, které on autem udělá? Protože přepsat by to nemělo cenu – cena přepisu by byla téměř vyšší než cena auta. Nechceme aby jeho prů*sery padaly na mámu, když ona auto mít nebude.
Dá se to nějak udělat? Děkuji za případné odpovědi

Nejlepší odpověď
anonym

Jedna z rad je ta,aby maminka nahlásila na Policii,že manžel(bývalý) ji odmítá vydat velký TP,který je psán na její jméno.

Doplňuji:
Cukráři,já vím,že ji policie pošle domů a poradí ji,ale jeji námitka na TP bude úředně zaprotokolována a tak může být klidnější!

Další odpovědi
cukrar

doporučuji aby maminka zašla na evidenci vozidel, že někde založila doklady a nemůže je najít......za 100Kč udělají opis, pak odhlásí vše na manžela a je to OK, pak již bude vše na něm. Protože když neuzavře exmanžel neuzavře pojištění na koho přijdou sankce od ČKP? A to můžete mít jakoukoliv smlouvu…
ICQ 55180641
Doplňuji:
barbakane, policie jí odešle domů a poradí jí. Občansko právní spor. Policie nepůjde zabavit doklady ex manželovi…

anonym

Nebala bych se toho. Kdyz prijde pokuta na maminy auto , pujde podle predvolani na prislusne oddeleni policie a tam uvede ridice ( otce ) , ktery ten prestupek udelal a predvolaji si pak jeho. Pokutu bude muset zaplatit on. A kdyby nahodou uvedl , ze nejezdil autem , tak to uz jse o trestny cin a pak uz by slo o svedky , ze jezdi a vyuziva auto opravdu on. -iv-

cukrar

barbakane,
to že bude na policii něco zapsáno (ale ono nebude, páč jí pošlou jinam) nepomůže při sankci za neplacení třeba pojištění.....

cukrar

iv, nejde mi již dodat doplnění, ale klidně se může vyvíjet situace, že matka sdělí, že řídil otec, ten řekne, kdepak to já ne, ale moje známá, a pak matka , jelikož neví kdo řídil její vozidlo, dostane 10 000Kč za to, že nevěděla kdo řídil. Jen si myslela že to byl ex manžel…

prot odhlásit vozidla na exmanžela…