Jahoda

Nevím, co to je ani co to znamená!

Zdravím! Pořád mi chodí do složky Spam e-maily od nějaké internetové stránky VK.com. Já vůbec nevím, co to je. Každý den je najdu v e-mailu. Pořád mi to tam píše, že si mě někdo přidává. Hlavně nějací lidé z Ruska. Co stím mám dělat? Jak to zastavit aby mi pořád nepsali? + já jsem se na nějaké ruské stránky nepřihlašovala a tuto internet. stránku vidím poprvé. Moc děkuji

Nejlepší odpověď
mojitek

Hlavne na ten mail ani neodepisujte. U nevyzadane posty si kliknu na „smazat jako spam“ a priste uz Vam to bude chodit rovnou do polozky „spamy“.Ale jak pisu,ani jim neodepisujte.

Další odpovědi
panenka

taky mi to chodí a né jen z ruska ale i z číny.jednou je to že mě prosí abych přeposlala peníze a dokonce mi došla i žádost ke snatku.takový lidi si nás vyhledávají po internetových strankách které během dne týdne navštěvujem.a jak se bránit?dávat bacha na to co o sobě udáváme na facebooku a všude tam kde tu registraci provádíme.když na takové meily nebudem reagovat oni sami přestanou a budou hledat pak jinde

blesk26

Jo, to jsou hold spamy. Jak jsem tady už někde psal – nedá se proti nim prakticky nijak bránit, jediné co se dá použít je spamový filtr, aby je automaticky házel do oddělené složky. Toho se zkrátka už nezbavíte. Pokud je někde na internetu vaše emailová adresa zveřejněná (jakože skoro určitě bude), tak se pravděpodobně obětí spamu stanete. Také pokud má někdo z vašich známých nějaký spyware v počítači, tak si to mohlo vytáhnout vaši adresu z jeho adresáře.

Jediné co můžete dělat je to, že je budete pravidelně mazat a NIKDY na žádný mail, který jste si výslovně nevyžádala a který po vás chce nějaké peníze, žádá o příspěvky na lidi postižené katastrofou nebo naopak píší, že jste vyhrála 1 milion liber, NEREAGUJTE … všechno je to podvod :)

Doplnění – To panenka:
kéž by to bylo tak jednoduché a sami přestali :) … bohužel stejně jako roboti googlu projíždějí weby a sbírají si obsahy a data, podle kterých můžete vyhledávat v internetu, existují roboti té temné strany, kteří prohledávají internet a hledají konkrétně emailové adresy, které si ukládají a pak na ně tyto spamy posílají. Všechno je automatizované a těch stejných mailů odchází miliony. Pokud Vás v databázi mají, s největší pravděpodobností vám to bude chodit dál a dál :) To, že email pokaždé vypadá, že přišel od nějakého jiného jména (které je smyšlené, nebo také někde vyhledané) je jen laciný trik, který se skládá z jednoho řádku programovacího kódu … nejspíše vám tedy ten samý email chodí stále dokola z jednoho zdroje.