01Ricco

Nevěděl by někdo, zda existuje nějaká norma vztahující se ke kvalitě Quartzových hodinkových strojků?

Jde mi o to, zda je možné specifikovat hodinky s využitím nějaké normy certifikace atd.

Odpovědi
dubraro

Obecně platná norma neexistuje. Významní výrobci quartzových strojků mají své vlastní normy kvality. Požadavky, jaké by strojek měl splňovat, bývají uvedeny v jeho technické dokumentaci.
Vlastní quartzové strojky vyrábí jen málokteří výrobci hodinek, např. Seiko, Omega, Bulova. Naprostá většina výrobců hodinek používá strojky hromadně vyráběné několika velkými výrobci, např. ETA, Ronda, Miyota, Epson, Seiko. Většina dnešních cenově dostupných hodinek obsahuje bezejmenné čínské kopie strojků.

Drap

Existují vnitřní, podnikové normy , firmy Quartz

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Emefej

Drap > takže hodinky s nápisem Quartz vyrábí firma téhož jména? Já blb si vždy myslel, že je to označení použité technologie křemenného oscilátoru.