Gami.Pet

Netbook-potřebuji poradit

Potřebovala bych poradit ohledně tohoto netbooku m.alza.cz/packard-bell-dots-c-262g32nuw-purple-white-d360281.htm
Nerozumím nějak té vykonosti takže jak je výkonný?jaké programy unese?zvládl by i hry? A co filmy?
Děkuji 😉 doufám že odkaz půjde
Doplňuji:

Možná tento odkaz půjde
http://m. alza.
cz/packard- bell- dots- c- 262g32nuw- purple- white- d360281.
htm

Nejlepší odpověď
www

Filmy spíš zvládá tebou zvolený přehrávač, hry jsou ale různě náročné na grafiku, nelze odpovědět všeobecně.
Tvoje odkazy nejsou funkční.

Další odpovědi
Braník

nežli nebook raději notebook,ten bude určitě spolehlivěší vůči tvé náročnosti,na hry určitě vhodný není

Bedy

Tenhle netbook má příšerný operační systém – Limpus Linux. Doporučuju spíš kouknout na netbook, kde je operační systém Ubuntu nebo případně Windows.
U WIndowsu je nevýhoda, že WIndows XP je zastaralý a Windows 7 je celkem náročný – a ten Windows Starter, který se často dává do netbooků, to je opravdu ořezaný systém, to opravdu koupit jen když pristě ten WIndows opravdu nutně potřebujete.

Na netbooky je nejlepší volba Ubuntu (nebo jeho deriváty – Kubuntu, Xubuntu, apod.).

Netbook obecně není určen na hraní her, ale je dělaný prostě pro výdrž a mobilitu – ideální do kanceláře, do školy na nějaké kancelářské práce, psaní zápisků, brouzdání po internetu, psaní blogu, přehrávání videí na Youtube/Stream, a­pod.

Vzhledem k faktu, že tam je integrovaná grafická karta, která si bere paměť z operační paměti RAM a mobilní procesor Intel Atom, tak na tom rozjedete opravdu nenáročné hry – nečekejte hraní nějakých velkých komerčních her.

A doporučuju vybírat s 6článkovou baterii, aby to něco vydrželo. 3článková baterie nic moc není.

cochee

Tenhle nebo velmi podobný model Packard-Bellu (podobný včetně procesoru) jsem kupoval známé – totálnímu PC „neznabohovi“ 🙂 Vyhodil jsem Linpus a nainstaloval 32bitové Windows Seven Home Premium a zakázal Aero. Vedle naprosto nenáročných činností jako internetové brouzdání nebo práce s Office zvládá naprosto bez problémů Skype a filmečky (teď nevím jestli HD, ale myslím, že vzhledem k rozlišení displeje je zbytečné do něj HD filmy tahat). Rovněž zvládá bez problémů chod antiviru NOD32, což také není zrovna brnkačka.