neplavec

„Nestandartní“ přítel

Jak by jste zareagovali kdyby si vaše dcera přivedla domů přítele, který by nebyl úplně „psychicky v pořádku“ a pobíral na to invalidní důchod?

Nejlepší odpověď
anonym

„Ahoj, Michale. Jsem ráda, že Tě konečně poznávám“.
Takhle jsi to myslel?
Víš vůbec kolik je kolem nás psychicky narušených jedinců, kteří se brání zuby nehty si to přiznat? Smekám před tím, kdo to netají. No a upřímně vzato, záleží jak na stupni, tak na závažnosti „psychického nepořádku“, aby mohl člověk konkrétně říct, co by udělal.
Je velmi tenká hranice, kdy lze člověka hodnotit jako „normálního“, čili v pořádku, a kdy už ne. Za toto se nedá nikoho odsuzovat. Lidská psychika je velmi „křehká“ a dá se „rozbít“ tak lehce, že se z toho až tají dech.
Jako matka přiznávám, že jsem ráda, že je dcera vdaná a něco takového ve skutečnosti řešit nemusím.

Další odpovědi
www

Snažil bych se dceři vysvětlit veškerá mně známá nebezpečí a úskalí, plynoucí z tohoto vztahu.
Možná bych se zeptal (pokud bych měl) známého odborníka a snažil se z ní proto dostat maximum informací o tom člověku.
Doufám, že jsem otázku pochopil správně 😉.

anonym

Láska je všemocná,ale pokud by byl nemocen závažnou psychickou nemocí,postavil bych se proti .

Damiana

Divila bych se co to na mě ta ženská zkouší, neb jsem dceryprosta…

Koukám, že jsi opravdu dost Vytrvalý a nebo tě už nebaví se „převlékat“ za m.kolesu. To ti ten Michal opravdu leží tolik v žaludku, že je tu zas nová identita?

anonym

Ač je otázka evidentně účelová, pro ostatní uživatele, kteří se ještě nestačili zorientovat ve zdejších hrátkách „mezi řádky“ – seriózní odpověď nabízí už 45 let titul v odkazu pro všechny zatížené předsudky a xenofobií.

P.S. Poznámka pod čarou – píše se „nestandardní“.
ad chytlavý barbakan v diskuzi – zjevně jsi nepochopil ukázku z potenciální představovací etikety, kde místo Michal může být jakýkoliv pan X. Otázka zněla – jak byste reagoval, kdyby dcera přivedla přítele? takže to byl jeden z návrhů na tu reakci.
Je s podivem, žes záměrně nechal bez povšimnutí repliku Damiany, jež zmiňuje možnou identitu, či modifikaci tazatele.

Zdroj: http://www.csfd­.cz/film/5303-hadej-kdo-prijde-na-veceri/

terry

Ten, který by nebyl úplně „psychicky v pořádku“ – to je velmi široký pojem.
Může to být dočasný stav, také záleží na tom, jak se porucha projevuje.

honza19hk

Nazdar Michale,myslíš si že když si založíš nový účet tak,že tě nepoznáme?Už jen podle typu otázky tě poznám.

Jinak pokud by to nebyl nějaký úchyl tak proč by to mělo vadit.Důchod má dneska kdejaký člověk.

Lukasy

Tak i zdravemu člověku muže přeskočit.
Jinak muže mit jen občas nějake halucinace, nebo strach z lidi,šilene nápady, pocity nebo jen něco co na prvni pohled se nepozna a jinak se chová normalně. Pokud by byl přimo nějak nebezpečnej psychopat tak by ho zavřeli do blazince.

Damiana

ad Dr.Axl: Já tedy zase předpokládám, že Barbakan „vynechal“ moji odpověď nejspíš proto, že tu momentálně není, ji nečetl nebo mu nepřišla tak úchvatná, jak si mohu myslet já, ty a quentos…:-)
Taky teď padám… V Sans-soussi začínají za chvíli hrát…:-)

anonym

Barbakane, myslíš si, že to jde tak snadno poznat? Pokaždé ne a někdy to trvá hezky dlouho, než přijdeš na to, že se bavíš vlastně s „magorem“. No a na potkání Ti nikdo lékařskou zprávu strklat do ruky nebude.
Moc fajn je, když je stav dotyčného natolik do očí bijící, že se nedá přehlédnout. Hůř to je v případě, že na první pohled se jeví všechno v pořádku.

anonym

Ocko,ty jsi snad vědma. Znáš už jméno tazatele,který teprve vložil první otázku,ale ještě na žádnou nikomu neodpovídal. Mám to považovat za zázrak?!

anonym

Barbakane, ženská jízlivost mi k Tobě nesedí. Proto Ti ve vší vážnosti odpovím: Je zřejmé, že Ti mé odpovědi chybí. Stačilo se jen nevztekat a vzít mé doporučení, abys vychladl, vážně. Nic proti Tobě nemám, neměla jsem a mít nehodlám.
Jméno tazatele neznám, proto jsem je ani nemohla použít. Navíc respektuji to, že se zde oslovojeme nickem, nikoliv jmény.
(K tomu Tio ale odpověď poslal Dr.Axl – nemám k ní co dodat.)Ke Tvé další poznámce je odpověď: Invalidní důchodci nechodí s důchodovým výměrem v ruce. Takového jsem ještě neviděla.
K případné Tvé další otázce: Pokud máš potřebu pokecat, máš mou e-mailovou adresu nebo mi napiš do IP.

anonym

Mea culpa! Tys jej možná neviděla,ale tázající napsal:pobíral na to invalidní důchod,což dle mého názoru prokazování se důchodovým výměrem! A co se týče potřeby,pokecat si s Tebou,tak ji opravdu nemám! Nechci být někým nařčen,že kuji pikle proti nechtěnému uživateli!

anonym

Barbakane, číst ještě umím (a to bez brýlí). Tazatel nepsal, že se nestandardní přítel dcery prokazoval jako invalidní důchodce, takže to nezkoušej překrucovat, prosím. Nějak se tu v poslední době blbě slovíčkaří a jestli jsi to ještě nepostřehl, tak z toho vznikají akorát hloupé přestřelky, které nikdy nikam nevedou.
Zdejší komunita si na nařknutí hodně potrpí a má neustále snahu někoho z něčeho nařknout. Chyba je to, ale těch, kteří si myslí, že všemu rozumí a za vším něco hledají. Víš, to domýšlení si něčeho, to je hrozná vlastnost. Takového podezíravce musí strašně ničit, že něco se někde děje a on neví, co to asi je.
Mohu na Tvou obhajobu s čistým svědomím prohlásit, že se mnou opravdu žádné pikle nekuješ. Budeš se možná ale divit tomu, že nekuju pikle ani s nikým jiným, dokonce ne ani s Dr.Axlem.
Chuť se mnou mluvit vůbec nemusíš mít, tak tedy sklapni a je to vyřešeno. To, co tady předvádíš ale svědčí o něčem jiném. Spíš to vážně vypadá, že Ti zatraceně chybím.
Věř tomu, že je mi šuma fuk, jestli jsem tu chtěná nebo nechtěná. Je to všechno hra a já dobrovolně přijala úlohu té, co tady lidi štve. Ne proto, že bych byla kdovíjak z takové úlohy nadšená, ale přiřkli jste mi ji a já tohle divadlo nepokazím. Když si někdo chce hrát takhle, tak proč to ne? Je to zábava. Nebo snad není?

anonym

Ocko,pokud pobírá invalidní důchod z důvodu psychické nemoci,nepotřebuje mít papíry na blbost!