snarkon

Je nejak u zeny dokazano ze kdyz ma neplodne dny tak opravdu nemuze otehotnet?

Nebo je to jen ze se to tak rika?Dekuji

Nejlepší odpověď
Lamalam

Existuje několik metod, jak používat tento způsob antikoncepce, jejich účinnost se liší. Je vyšší než např. u metody přerušované soulože, ale řádově nižší než např. u nitroděložního tělíska.

Další odpovědi
Dochy

Nevím jesti někdo dělal opravdu výzkum. Ti co tuto metodu propagují tvrdí, že spolehlivost prakticky stejná jako jiné „moderní“ metody. Ale jsou tam odst velká omezení:
Člověk nesmí udělat chybu, musí být důsledný, cyklus musí být poměrně dost pravidelný.
Věřím tomu, že pro ty co tohle vše splňují je to plnohodnotná antikoncepční metoda. Nevěřím tomu, že je použitelná pro každou ženu.

Pepa25

Je to dáno fyziologicky. Problém je v určení neplodných dnů v případě nepravidelného cy­klu.

Hlada

V medicíně nic neplatí absolutně, ale vždy jen s určitou pravděpodobností. Účinnost antikoncepce udává Pearlův index, což je v podstatě procento otěhotnění za rok používání dané metody. Určování neplodných dnů jen podle kalendáře má index 14 – 40, takže jde o velice nespolehlivou metodu. K zpřesnění se proto používá hlenová metoda a měření bazální teploty.

petra15

pokud je zdravá a má tedy pravidelnou menstruaci, tak nemuze 3 dny pred „termínem“ otehotnet – a to je jisté…dále v tech neplodných dnech(tedy jeste 14 dní pred …zjistí „slizovou zkouskou“ zacínající ovulaci)…atd…