Security

Nejlepší BMX Rider…

Znáte nějakého fakt dost good BMX rider, který třeba skáče Dirty atd… Možete jsem dávat třeba i linky z jeho videama… :)Dík…

Odpovědi
Krugerka

http://www.you­tube.com/watch?v=A2LTVhq­HAdo

Romik

Vzhled kola

Rám kola je relativně nízký a délka se liší podle disciplíny, je snaha aby kolo bylo jako celek co nejbytelnější, nejovladatelnější a co možná nejlehčí.

Způsob provádění triků se liší podle disciplín: street, dirt jump „dj“, flatland, vert…

Značně se také liší vybavení kol na určité disciplíny, například pegy… Na flatland se používají tlusté a neklouzající, aby se na nich dalo dobře balancovat a vždy bývají 4. Na street se vozí tenčí, odolnější a kluzčí pegy, někdy jen v páru na pravé či levé straně kola, záleží na jezdci, který si volí stranu grindu (jízda po pegách na hraně překážky), icepicku atd. Někteří jezdci nevozí pegy žádné. U dirtu zpravidla pegy na BMX chybí.

Většinou však lidé kombinují různé styly, nejčastěji dirt a street, jelikož mají spoustu společných prvků.

[editovat] Triky

BUNNY HOP: Zvednutí celého kola od země

MANUAL: Jízda po zadním kole bez šlapání

FAKIE: Jízda po zpátku

WILL RIDE: Jízda po zdi

X-UP: Přetočení řídítek o 180 stupňů a vrácení zpět

ONE HAND: Puštění se jednou rukou

TAILWHIP: Protočit pod sebou rám o 360 stupňů

BACKFLIP: Salto vzad

FRONTFLIP: Salto vpřed

BARSPIN: Protočení řídítek o 360 stupňů

NOTHING: No hand a no foot dohromady

PEDALFLIP: Protočení pedálů o 360 stupňů,nesmí se mít nohy na pedálech

LOOKDOWN: Přitáhnutí kola k tělu a podívání dolů

TABLETAP: Naklonění klado vodorovné polohy

ONE FOOT: Sundání jedné nohy ze šlapátka

NOSE MANUAL: Jízda po předním kole

BARSPIN TO BACKBARSPIN: Barsip na jednu a pak na druhou stranu

FLIPWHIP: Backflip a tailwhip dohromady

DIAMOND: Přitáhnutí kola k tělu

DOUBLE BARSPIN: Dvojitý barspin

Mogima

mark mulville
http://www.you­tube.com/watch?v=hwPn5D6­7jEI
Mike Saavedra
http://www.you­tube.com/watch?v=q5XC62N­PpB0