Bonnie

nefunkční cd-rom

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, co mám dělat, když mi nejde otevřít cdrom a píše mi to ve vistech že jednotka je prázdná a pak mi to píše, že program jednotky cdrom pracuje. Chtela jsem se zeptat jestli je to zaseklé cd, nebo zda potřebuji přeinstalovat nějaké ovladače k cdromu? Děkuji předem za odpověď. Nebo zda nevíte o nějakých www.stránkách, kde by mi poradili..Diky J.N.

Odpovědi
Ejmin

Myslím, že by to mohlo být mechanikou. Např. máš mechaniku na DVD R/RW CD+RW (CD-R) atp. takže je to možná tím, že ta tvoje mechanika neumí přečíst to CD, ačkoliv pokud máš Visty tak asi i nový počítač a v těch vetšinou bývají mechaniky co přečtou všechno

Dandi

Zkuste CD vyčistit nějakým čističem na poškrábaná CD, nebo zkusit jinou CD mechaniku.

Lencis

Zkus jestli ti fungují jiná CD, pokud ano, je zřejmě chyba v CDromu, můžeš ho zkusit vyčistit a nebo získat data pomocí speciálních programů.

Program IsoPuzzle slouží k získávání dat z poškozených nebo špatně vypálených CD a DVD disků. Program v zjednodušeném popisu se pokouší data z CD (DVD) přečíst a pokud se mu to podaří uloží je na HDD (pevný disk) do souboru .ISO (obraz CD a DVD disků, jde následně vypálit jako CD nebo DVD nebo k těmto datům můžete bez vypalování přistupovat přes virtuální mechaniku programu Daemon tools). Pokud se programu IsoPuzzle sektory s daty nedaří přečíst, přeskočí je a čte další data. V kostce je tak možno získat z daného disku alespoň nějaká data.

Attack-design

zkus ho vyndat manuálně,malou dírkou pod mechanikou, pokud ji tam más, pak jedině přeinstalovat ovladače, no a pak jedině koupit novou