Avatar uživatele
Bonnie

nefunkční cd-rom

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, co mám dělat, když mi nejde otevřít cdrom a píše mi to ve vistech že jednotka je prázdná a pak mi to píše, že program jednotky cdrom pracuje. Chtela jsem se zeptat jestli je to zaseklé cd, nebo zda potřebuji přeinstalovat nějaké ovladače k cdromu? Děkuji předem za odpověď. Nebo zda nevíte o nějakých www.stránkách, kde by mi poradili..Diky J.N.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5357 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Ejmin

Myslím, že by to mohlo být mechanikou. Např. máš mechaniku na DVD R/RW CD+RW (CD-R) atp. takže je to možná tím, že ta tvoje mechanika neumí přečíst to CD, ačkoliv pokud máš Visty tak asi i nový počítač a v těch vetšinou bývají mechaniky co přečtou všechno

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dandi

Zkuste CD vyčistit nějakým čističem na poškrábaná CD, nebo zkusit jinou CD mechaniku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lencis

Zkus jestli ti fungují jiná CD, pokud ano, je zřejmě chyba v CDromu, můžeš ho zkusit vyčistit a nebo získat data pomocí speciálních programů.

Program IsoPuzzle slouží k získávání dat z poškozených nebo špatně vypálených CD a DVD disků. Program v zjednodušeném popisu se pokouší data z CD (DVD) přečíst a pokud se mu to podaří uloží je na HDD (pevný disk) do souboru .ISO (obraz CD a DVD disků, jde následně vypálit jako CD nebo DVD nebo k těmto datům můžete bez vypalování přistupovat přes virtuální mechaniku programu Daemon tools). Pokud se programu IsoPuzzle sektory s daty nedaří přečíst, přeskočí je a čte další data. V kostce je tak možno získat z daného disku alespoň nějaká data.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Attack-design

zkus ho vyndat manuálně,malou dírkou pod mechanikou, pokud ji tam más, pak jedině přeinstalovat ovladače, no a pak jedině koupit novou

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek