Dena443

Jak je možné, že nefunguje mechanika?

Dá se tam DVD a nic. Nenačte se to a dělá to zvuky.

Nefunguje mechanika, proč?

Nejlepší odpověď
Hlada

Je to rozbitý.
Závad může být mnoho. Nejjednodušší a v podstatě jedinou, kterou lze amatérsky opravit, je vyčistění čočky laseru. Mechanika se musí rozebrat a čočka vyčistit čistým izopropylenem na objektivy nebo hoffmanskými kapkami.

Další odpovědi
Drap

Zřejmě je někde chyba

elkon

Může být vadné DVD.

Dochy

Možné je to docela dobře. Stárne, zanáší se prachem, zafungovalo kurvítko,…

Pokud je slyšet zvuk jak se disk roztáčí a pak po několika sekundách zastaví, lze řešit další. Pokud ne, vyhoď to rovnou.

Začal bych pokusem o vyfouknutí prachu. Jemně! Pak je možné použít čistící CD (takové to s košťátkem) ale je to trochu risk… pak bych zkusil to rozebrání, nebo rovnou výměnu za novou mechaniku.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.