bojnik1

Něco se stalo s ikonama na ploše, jak to opravit??

Nějakým způsobem se stalo že se ikony nezobrazují s malým čtvercem a šipkou .Zobrazují se jen některý.Ostatní mají zámek. Jak by se to nechalo opravit?Díky za radu!

Odpovědi
anonym

O jaké ikony (resp. soubory či zástupce) se jedná??
Ten ´zámeček´ znamená, že v přístupu k nim máš omezená práva (např. nemáš právo Zápis-Write/Změnit-Change).
Dojít k tomu může např. změnou oprávnění uživatele (třeba z Administrators do Users), odmazáním uživatele, který soubory vytvořil (Vlastník-Owner), vytvořením nového uživatele, nevhodným nastavením či zrušením sdílení… Příčin může být více.
Oprava není složitá *) – prostě chybu oprav (nastav oprávnění podle potřeby). Pokud to nepůjde pod stávajícím profilem (UserName), přihlas se jako Administrator.
___
*) Pokud je příliš složité to,co píšu, svěř ´opravu´ někomu zkušenějšímu – ať nemusíš reinstalovat!
😉
A – mimochodem – příště uveď OS (včetně verze) – jinak nelze poradit konkrétně!