Dochy

Nebylo by hezké, kdyby se někdo postaral o to, aby reklamy nekolidovaly s obsahem stránky?

Dnes to tu vidím skoro furt (pravděpodobnost skrytí obsahu na odpovědích nějakým Oplem je asi 40%). Na rozdíl od jiných reklam, tady se mi nedaří najít žádný ovládací prvek pro skrytí, ukončení či nahlášení reklamy…
https://ctrlv­.cz/6RYb (pro případ, že by neprošel obrázek a vy se chtěli pokochat)

Nejlepší odpověď
aliendrone

Kašli na „ovládací prvky“ a použij > https://getad­block.com/

Já na odpovědích nevidím jedinou reklamu. (všechny jsem AdBlockem zkázal) ;) :D :D

BTW – kdybys měl náhodou špatný pocit z toho, že „podrážíš nohy“ provozovatelům, kteří dělají web „zdarma“ (a frfňají, že aby web mohli provozovat, musí reklamy dávat a somrují o vypnutí AdBlocku), tak právě tvůj případ je exemplární ukázkou důvodu PROČ AdBlock užívat a na ty stupidní kydy s přehledem dlabat!! ;) :D D

Další odpovědi
Kepler

Ano, takové ty reklamy, které zakrývají část stránky a někdy ani nejdou zavřít, mi taky lezou na nervy a nejen tady. Adblock je sice dobrá věc, ale potíž je v tom, že ne vždy se dá použít. U mně to např. nejde. Bohužel si už nepamatuju, kvůli čemu to je. Ať si provozovatel vkládá reklamy, díky tomu ty stránky fungují a majitel si vydělá, ale ať nezakrývají část stránky! Reklama je čím dál agresivnější a díky tomu má spíš opačný účinek (alespoň teda u mně).

led

Ten „někdo“ je programátor stránky, len ten môže priamo vymedziť priestor určený pre reklamy. Ale… Každá, vlastne skoro každá, verejná internetová stránka profituje aj z predajnej plochy na reklamy, čím znižuje náklady na svoju prevádzku, alebo zarába na majiteľa stránky.
V prípade tejto konkrétnej stránky má užívateľ možnosť pomocou pluginov potlačiť zobrazovanie nežiadúcich reklám. Je to na jeho rozhodnutí. Ak by sme tu chceli charitatívne bezplatnú a bezreklamnú stránku, zjavne by sme museli prispievať istým finančným poplatkom za užívanie, čo by znamenalo pomerne veľké zníženie počtu registrovaných užívateľov a kreditu stránky. Veľmi zaujímavé, až neuveriteľné číslo vychádza, ak sa prepracujete na koniec zoznamu registrovaných užívateľov,v čase písania tejto odpovede je to 6 266 strán zoznamu so 75 192 aktívnych a pasívnych registrácií!
https://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/zebricek?vp-page=6266

Emefej

Je to jasné porušení podmínek poskytování reklamy AdSense. Konkrétně bod „Rozvržení webu, které odsouvá obsah pod okraj stránky.“ Jedná se o zakázanou praktiku. Zde https://suppor­t.google.com/ad­sense/contact/vi­olation_report můžete nahlásit.

Odpovědi.cz

Děkujeme za upozornění, zapracujeme na tom.

Tým Odpovědi.cz

Dochy

diky za odoppvedi. ano jsem zas o krucek bliz k tomu adblocku. co se tyce vymezeneho prostoru, tady je to slozitejsi.nektere reklamy si aktivne uzurpuji vice prostoru nez je jim prideleno v ramci. obvykle je to ale az po nejake akci (treba nekolik sekund setrvani kurzoru nad reklamou) a nechajj se zas minimalizovat. Ne v tomto pripade. ten Opel ihned po nacteni stranky prekryje i text a ovladaci prvky nikde neukaze ☹

Ja beru slusne reklamy jak dan za obsah, ale tohle je prasacke.